FENERBAHÇE’DEN ‘TÜRK BAYRAĞI’ AÇIKLAMASI

Fenerbahçe, AEL Limassol karşılaşmasında uygulanacağı iddia edilen bayrak yasağına ilişkin bir açıklama yaptı.
Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe’nin Kıbrıs Rum Kesimi ekiplerinden AEL Limassol ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın UEFA tarafından ”yüksek riskli maçlar” kategorisinde yer aldığı belirtildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, AEL Limassol maçına gelecek sarı lacivertli taraftarlara, ”KKTC veya Türk bayraklarını stada götürmeyeceğim” şeklinde beyanname imzalattığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere verildi:

”Mücadeleyi deplasman seyircisi statüsünde izleyecek taraftarlarımızın, UEFA kurallarına uyacağı yönündeki beyannameyi imzalatmakla (yerine getirmekle) yükümlüdür. Kıbrıs’ta yer alan derneklerimiz ise maçın yüksek risk kategorisinde yer alması sebebiyle tamamen kendi inisiyatifleriyle ilgili beyannameyi bazı maddeler eklemek kaydıyla genişleterek taraftarların imzasına sunmuştur. Bu vesileyle, bugün gazetelere yansıyan ve Limassol maçını deplasman seyircisi olarak izleyecek taraftarlarımız için kulübümüzün bayrak yasaklamasına yönelik beyanname imzaladığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. İnancımız ve temennimiz, mücadelenin, fair-play ruhu içinde, spor müsabakası olduğu bilinciyle tamamlanması yönündedir.”

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI