Fenerbahçe “Namus Davası”nı Geri Çekti

Fenerbahçe “Namus Davası”nı Geri Çekti

Fenerbahçe, Asbaşkanı Ali Koç’un daha önce “Bu bizim namus meselemiz” dediği CAS’taki davasını geri çekti.

Federasyon Etik Kurulu’nun herhangi bir şike izine rastlanmadığını yazdığı raporu Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) teslim edeceği bugün, Fenerbahçe’nin TFF ve UEFA aleyhine açtığı davayı geri çektiği ortaya çıktı.

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, Şampiyonlar Ligi’nden men edilmeleri hakkında “Davayı Türk futbolunun menfaatleri adına İsviçre yerel mahkemesinde değil CAS’ta açtık. Bu bizim namus meselemiz” demişti. Külüp şimdi de CAS’taki davasından vazgeçince, taraftarın eleştiri okları yönetime çevrildi.

Fenerbahçe, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike ve teşvik soruşturmasının ardından Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesine izin verilmemesi nedeniyle Uluslararası Tahkim Kurulu olan CAS’a gitmişti.

Fenerbahçe, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine maddi ve manevi kayıpları için 45 milyon euroluk tazminat davası açmış, iki kez ertelenen davanın 18 Haziran’da görüleceği duyurulmuştu. Şimdi ise Federasyon Etik Kurulu’nun hazırladığı bir rapor sayesinde Fenerbahçe’nin davayı geri çekeceği söyleniyor.

İddiaya göre Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Etik Kurul bugün TFF’ye teslim edeceği şike davası ile ilgili hazırladığı raporunda; Fenerbahçe’nin temiz olduğunu yazdı.

Sarı lacivertli kulüp, Milliyet’ten Cemal Ersen’in haberine göre bu davayı dün itibariyle geri çekti ve bu durumu Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA Genel Sekreterliği’ne resmen bildirdi.

Haberde, Aziz Yıldırım’ın onay verdiğinin belirtildiği bu hamlenin, Federasyon Etik Kurulu’nun şike ve teşvik ile ilgili raporunu teslim edeceği güne denk gelmesinin dikkat çekici olduğu ifade edildi.

YILDIRIM’A ‘SIFIR’ CEZA!

Vatan’dan Tayfun Bahadır’ın haberine göre mütalaasını dün tamamlayan TFF Etik Kurulu, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şikeye karıştığına dair emare bulamadı.

Hazırladığı ilk raporda şikenin varolduğuna dair kanaati oluşan Etik Kurulu, dosya ve belgelerin tamamını inceledikten sonra durumun “vahim” olmadığına karar verdi.

10 aydır Metris’te yatan Aziz Yıldırım’ın şikeye karıştığını gösteren hiçbir belge veya konuşma bulunamadı.. Eğer rapor böyle çıkarsa F.Bahçe Başkanı sportif ceza almayacak.

FENERBAHÇE’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe Kulübü, UEFA ve TFF’ye karşı CAS’ta açtığı davadan feragat ettiğini açıkladı.

3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike ve teşvik soruşturmasının ardından Fenerbahçe takımını Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesine izin verilmemesiyle başlayan dava süreci, Sarı-lacivertli kulübün 18 Haziran’da görüşülecek CAS’daki davasından vazgeçtiğini UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’na resmen bildirmesiyle sona erdi.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI