“Faşizm isteyene faşizm özerklik isteyene özerklik veriyor”

Başbakan Erdoğan, Şırnak mitinginde halka sesleniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta halka sesleniyor. Konuşmasında anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiriler getiren ve Kılıçdaroğlu’nu “çete sevdalısı” olarak nitelendiren Başbakan, BDP’yi de bölge halkı üzerinde baskı ve tehdit kurmakla suçladı.

Başbakan Erdoğan’ın devam eden konuşmasından satır başları şu şekilde: “Asimalasyon politikalarının neticesinde sadece bu bölgede değil bütün Türkiye’de insanlar baskı altında tutuldu. Sadece Kürtler’e değil ianançlılara da baskı yapıldı. Camiler kapatıldı, müzeye, hatta ahıra çevrildi. Bunlar bakanlar kurulu kararı ile yapıldı.

CHP sadece 1940’lı yıllarda değil 2002 sonrasında da inkar ve asimalasyonu savunmuştur. Yeni CHP’nin lideri, parti arkadaşı “Dersim’de tabii ki analar ağlayacak” dediğinde alkışlamış, sonra “gereğini yapsın” demiş ve sonra da sözlerini geri almıştır. Yeni CHP’nin lideri “Nerede bu Ergenekon gidip üye olacağım” diyecek kadar çete sevdalısıdır. Bu genel başkan CHP’nin çetelere kol kanat germesine sebep olmuştur.

Biz red ve asimalasyon politikalarını red etmiş bir partiyiz. AK Parti sizlerin partisidir. Sizlerden aldığı yetkiyle demokrasi mücadelesi veriyor.

Ben tekrar tekrar ortada bir komplo olduğunu söylüyorum. Ben çetelerle Ergenekon’un aynı hizaya geçtiğini ve muhalefet partilerini de yanlarına alarak AK Parti’ye saldırdıklarını söyledim.

Ben kaset işine girecek değilim. Bunlar CHP’nin MHP’nin iç işidir. Kendi sorunlarını kendilerini çözsün.

Silivri ile Kandil arasındaki bağlantıya bakın. Biz CHP’nin de MHP’nin de Sivas’ın ötesine geçmesini istedik.

Benim vatandaşım kepenk kapatmadı tehditle kepenk kapattırıldı. Utanmadan sıkılmadan halk kendi iradesini kullandı diyorlar. Yahu bir gün önce evlere talimat götürdünüz, tehditler yaptınız.

CHP ile BDP çetelere cansuyu vermek için kol kola girdi. Bu ülkede Kürt meselesinin hiçbir zaman sahibi olmayan CHP ile BDP kol kola girmiş dsurumda. Sizi ne buluşturan ne diye sormak lazım.

CHP Genel Başkanı faşizm isteyene faşizm, komünizm isteyene komünizm sakız isteyene sakız veriyor. Hızını alamayıp özerklik isteyene de özerklik veriyor.

CHP yeri geliyor inanç özgürlüğü diyor sonra gidiyor İstanbul’da benim başörtülü hanım kardeşime rahibeye benzetiyor.

12 Haziran CHP, MHP, BDP, terör örgütü ve Ergenekon koalisyonunun bittiği gün olacaktır.”

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI