Facebook Para Dağıtacak

Amerikan mahkemesinin aldığı karara göre Facebook kullanıcılarına 20 milyon dolar ödeyecek.
Facebook, “Sponsored Stories” uygulaması nedeniyle kendisine karşı açılan davayı anlaşmaya giderek kapatmayı tercih etti. Anlaşmaya göre firma, 20 milyon doları kullanıcıları arasında pay edecek.

FACEBpara,reklam,mahkeme,20 milyon dolarOOK ZORLA REKLAM YAPTIRIYORDU

Sponsored Stories uygulaması, Facebook kullanıcılarının, sponsor firma ürün ya da hizmetlerini kullandıklarında ya da site üzerinden beğendiklerinde bunun ekranın sağ köşesinde diğer faaliyetlerden ayrı olarak görünmesini sağlıyor.

Böylece kullanıcılar ister istemez parayı bastıran firmaların ürünlerinin reklamını yapmış oluyor. Konu ABD’de mahkemeye yansıyınca Facebook anlaşmaya gitmek istemiş; mahkeme de firmanın 20 milyon dolar ödemesine karar vermiş.

Eğer birgün Facebook’dan gelen “LEGAL NOTICE OF SETTLEMENT OF CLASS ACTION” başlıklı bir e-mail alırsanız, firma size de para ödemeye karar vermiş demektir.

HEMEN SEVİNMEMEKTE FAYDA VAR

Ama hemen sevinmemekte fayda var çünkü Facebook’un yaklaşık 800 milyon kullanıcısı olduğunu düşünürsek, tüm kullanıcılar para almaya hak kazanmasa bile kişi başına düşen miktarın çok az olma ihtimali yüksek. Ayrıca mahkeme, çok fazla kullanıcının talepte bulunması durumunda 20 milyon dolar heba olacağı için söz konusu paranın hayır kurumlarına verilmesine karar verdi.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI