Facebook, Nokia’ya Göz Koydu

Facebook, FacePhone adlı akıllı telefon için gözünü Nokia’ya dikti.

Haber: Facebook, Nokia'ya Göz Koydu

Akıllı telefon piyasasının gitgide kızıştığı şu günlerde bir satın alma dedikodusu da Facebook‘tan geldi. Mobile Network Group Genel Müdürü Paul Amsellem’a göre Facebook, yakın zamanda 10 milyar dolar karşılığında Nokia‘yı bünyesine katabilir.

Facebook, bu hamlesiyle iletişim devinin ortaklığı ve uzmanlığından yararlanarak yeni FacePhone’nunu bir buçuk yıl içinde piyasaya sürmeyi amaçlıyor.

Nokia‘nın Microsoft‘la olan yakın ilişkisi de Facebook marka bir Windows Phone’un ortaya çıkmasında büyük kolaylık sağlayacak gibi gözüküyor.

Facebook‘un olası Nokia hamlesini değerlendiren mobil analiz uzmanı Roger Entner ise satın almanın Facebook için “aşırı” olacağını belirtti.

FACEBOOK FAZLA AÇILINCA TOPARLAYAMAMIŞTI

Facebook‘un, halka arz edilen hisseleri, büyük bir hayal kırıklığı yaratarak düşüş trendine girmişti.

Facebook, halka arz başvurusunda baş sigortacısı olan Morgan Stanley’in, hisse fiyatları için tavan fiyatı olarak belirlenen 38 doları savunmaması üzerine iyice zor durumda kaldı.

Ancak Facebook‘un 900 milyon kullanıcısı şirketin geçen sene sadece bir milyar dolar kar etmesini sağladı. Karların bu sene artıp artmayacağı konusunda da kaygılar var. Hisse satışının ilk günü, NASDAQ borsasındaki teknik sorunlar nedeniyle aksamıştı.

Hisselere, sahip olduğundan fazla değer verilmiş olması konusunda kaygılar var. Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg ise halka arzın arkasındaki bankalar ve Morgan Stanley aleyhinde suç duyurusunda bulundu.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI