‘F.Bahçe Cumhuriyeti’ne Başbakan Ayarı

Hapis cezası alacağına kesin gözüyle bakılan Aziz Yıldırım’ın yerine Fenerbahçe’ye kimin başkan olacağı çoktan belli!

Haber: 'F.Bahçe Cumhuriyeti'ne Başbakan Ayarı

Fenerbahçe‘nin şike soruşturmasında ismi en fazla ön plana çıkan yöneticisi Ali Koç‘un neden yeni yönetimde bulunmadığıyla ilgili birçok spekülasyon yapılmıştı. Kulislerde konuşulan iddiaya göre bu kararın uzun vadede Ali Koç‘a Fenerbahçe Başkanlığı yolunu açacağını yönünde.

BAŞBAKAN’IN YENİ ADAYI ALİ KOÇ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe başkanlığı için önceden Mehmet Ali Aydınlar‘ı destekliyordu. Fakat Aydınlar 3 Temmuz’da başlayan şike sürecinde fazla yıpranınca Başbakan’ın kararı değişti. Başbakan’ın yeni gözdesi artık Ali Koç. Başbakan Erdoğan’ın bu düşüncesini Koç ailesine yakın kişilerle de paylaştığı söyleniyor.

Aziz Yıldırım‘ın mahkeme sonucunda ceza alacağı ve sportif hayatının biteceği artık yüksek sesle paylaşılmaya başlandı. Bilindiği üzere Şike davasının son duruşmasında Savcı Ufuk Ermertcan Aziz Yıldırım hakkında 6 maçta şike, 3 maçta teşvik primi vermek ile haksız ekonomik çıkar sağlamak amaçlı örgüt kurmakla suçlamasıyla 13 yıl 10 ay hapis cezası istemişti.

Bu gelişmeler Fenerbahçe‘de yeni başkanın kim olacağı sorusunu şimdiden akıllara getirdi. Ali Koç‘un Fenerbahçe‘nin yeni yönetim kurulu listesinde olmaması da bu savı destekler nitelikte.

ALİ KOÇ “AİLEVİ NEDENLER” DEMİŞTİ

Fenerbahçe Kulübü’nün yeni yönetiminde yer almayacak olan Ali Koç, ailevi nedenlerden dolayı bu kararı aldığını söylemişti.

Ali Koç, şunları söyledi;

“Öncelikle kongremiz hayırlı olsun. İnşallah buradan çıkacak karar, neticede Fenerbahçemize katkı sağlamaya devam edecek. Şahsım ile ilgili çok fazla spekülasyon oluyor. Speküle edilecek birşey yok. Bazı kararlar tercihen verilir, bazı kararlar ise mecburen verilir. Bazı kararlarda gönül önde gider, mantık sonra gelir. Bazen de tam tersi olur. Hepsi karmaşık bir durumdaydı. Ama bazı ailevi nedenlerden dolayı üzülerek de bu kararı almak zorundaydım. Başkanımıza, bu kararıma anlayış gösterdiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Burada farklı bir durum yok. İsmim olmayacak ama cismim olacak.

“MADDİ MANEVİ KULÜBÜN YANINDA OLACAĞIM”

Yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarla da konuştuk. 3 Temmuz’dan sonra olduğu gibi yine elimden geldiği kadarıyla maddi manevi kulübün yanında olacağım. Bu alınması gerek bir karardı. Ama Ali Koç olarak baktığımız zaman tüm Fenerbahçeliler gibi bu sevda tabii ki bitmez. Başkanımız ve İlhan Ekşioğlu‘num içinde bulundukları durumdan çıkana kadar, Fenerbahçemiz’in bu sıkıntıları sonuçlanana kadar hepimiz görev bilinci içinde kulübümüze destek vermeye devam edeceğiz. Bu sadece resmiyette olmayacak ama diğer taraflarda hizmet etmeye devam edeceğim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Belki bir ay sonra baktığımız zaman, Fenerbahçeli olarak söylüyorum, endişe etmeye, üzülmeye gerek olmadığını ve kulübün içinde olduğumu göreceklerdir inşallah. Diğer taraftan kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza arkamda durdukları için teşekkür ediyorum. Burada gereksiz bir veda havası yaratılıyor. Çünkü ben bir yere gitmiyorum. Buradayım. Yarın da kulüpteyim. Yeni yönetimimiz hayırlı Uğurlu olsun. Fenerbahçe‘nin her zaman önü açık olacaktır. İyi günler bizi bekliyor.”

Tüm bu gelişmelerden sonra tarafların nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI