Evlilikte yarım asrı geride bırakanlara belediyeden tatil

evlilikte yarim asri geride birakanlara belediyeden tatil h196446 - Evlilikte yarım asrı geride bırakanlara belediyeden tatil
Çubuk Belediyesi, evlilikte yarım asrı geride bırakan çiftleri tatile gönderdi.
Çubuk Belediyesi, evlilikte yarım asrı geride bırakan çiftleri tatile gönderdi. 11 çift, termal tesisleriyle ünlü Kızılcahamam’da 3 gece 4 gündüz tatil yapacak.

Ankara’nın Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla Kültür Merkezi’nde evlilikte 50 yılını dolduran çiftlere yönelik yemekli programı düzenledi. Son zamanlarda boşanma oranlarındaki artışların yüksekliğinden yakınan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yarım asır bir yastıkta ömürlerini geçiren insanların yeni nesle örnek olması gerektiğini söyledi. Yaşlılar Haftası etkinlikleri çerçevesinde evlilikte 50 yılını dolduran çiftleri yorgunluklarını gidermek amacıyla Kızılcahamam’a 3 gece 4 gündüz tatile gönderdiklerini ifade eden Başkan Özden, “Gerçekten 50 yıl, 45 yıl uzun yıllardır. Söylerler ya bir yastığa baş koymak, evet bunu başara bilmek gerçekten de çok önemli bir konudur. Karşılıklı hoşgörülerden de kaynaklansa gerek bu kadar süre birlikte yaşamışsınız. Ben sizleri tebrik ediyorum. Aklımıza böyle bir fikir geldi. Bir birlerine karşı büyük sevgi besleyen annelerimizi, babalarımızı şöyle bir tebdili mekanda ferahlık vardır diye, gönüllerince gidip eğlensinler istedik.” dedi.

Program sonunda evlilikte 50 yılını dolduran 11 çiftle tek tek tanışan Başkan Özden, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otobüsle Kızılcahamam’a uğurladı.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI