EUROBASKET 2013”İN SON KATILIMCILARI

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nin tamamlanmasıyla gelecek yıl Slovenya’da düzenlenecek finallerde yer alacak bütün takımlar belirlendi.
2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde gruplardaki son maçların ardından, önümüzdeki yıl Slovenya’da düzenlenecek olan finallerde yer alacak bütün takımlar belli oldu.

Türkiye’nin de Slovenya biletini aldığı gruplardaki son karşılaşmalar dün akşam oynandı ve ”Eurobasket 2013”e gidecek son 16 takım da belirlendi.

Ev sahibi Slovenya’nın yanı sıra, olimpiyatlar ve olimpiyat elemeleri turnuvasında daha önce ”Eurobasket” vizesi almış olan Makedonya, Fransa, Büyük Britanya, Yunanistan, Litvanya, Rusya ve İspanya ile birlikte, eleme maçlarında, gruplarda ilk 2 sırayı alan ekipler ve en iyi 4 tane üçüncü takım, önümüzdeki yıl yapılacak olan turnuvaya katılım hakkı kazandı.

Gruplarda ilk sırayı alan Karadağ, Almanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Polonya ve İtalya ile birlikte ikinciler; İsrail, İsveç, Ukrayna, Gürcistan, Finlandiya, Türkiye ve en iyi üçüncüler; Sırbistan, Letonya, Belçika ve Çek Cumhuriyeti, ”Eurobasket 2013”in son katılımcıları oldu.

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası, toplam 24 takımın katılımıyla, 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenecek.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI