Etiler’e Güngören bombası!

635430 detay - Etiler'e Güngören bombası!Etiler bombası, Güngören bombasıyla aynı özellikte çıktı

Etiler’de biri polis 8 kişinin yaralandığı elektrikli bisiklet üzerine konulan bombanın plastik bomba RDX olduğu belirlendi. Uzmanlar, RDX plastik bombanın çok etkili bir patlayıcı olduğunu belirledi. Güngören’de 2008 yılında çok sayıda kişinin öldüğü bombalama olayında da yine RDX patlayıcı kullanılmıştı.

Etiler’deki Koç Köprüsü’nde geçtiğimiz Perşembe sabahı yaşanan bombalı saldırıda Ayten Bal’ın sağ bacağı kopmuş, Yazgülü Şubatlı da bir gözünü kaybetmişti. Biri polis toplam 8 kişinin yaralandığı patlamaya elektrikli bisiklet üzerine yerleştirilen bombanın neden olduğu açıklandı. İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şubesi ekipleri, saldırının PKK örgütü tarafından gerçekleştirildiği ihtimali üzerinde duruyor. Patlamayla ilgili çok yönlü soruşturmayı sürdüren polis, bisiklet üzerindeki bombayı getiren saldırgan ya da saldırganların kimliğini tespit etmeye çalışıyor.

GÜNGÖREN BOMBASIYLA AYNI ÇIKTI
Olay yerinden bulunan bomba parçaları üzerinde yapılan incelemede patlayıcının elektrikli bisikletin 4 aküsüne bağlanarak güçlü bir ateşleyici sistemiyle patlatıldığı belirlendi. Tam yanmanın meydana gelmesi ise bombanın cinsinin belirlenmesini güçleştirdi. Ancak uzun uğraşlar sonucunda patlamaya neden olan bombanın türünün plastik patlayıcı RDX olduğu tespit edildi. RDX bombası, bütün plastik patlayıcıların da hammaddesini oluşturuyor. Yapılan çalışmalar sonucunda, Etiler bombası ile Güngören’de 2008 yılında meydana gelen ve çok sayıda kişinin öldüğü patlamada kullanılan bombanın türünün aynı olduğu belirlendi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir