Eşini Kızgın Yağ Dökerek Yaktı!

Dayaktan kurtulmak için evden kaçan kadını ailesi geri yolladı. Saldırgan eş bu sefer de kadını kızgın yağla yaktı.

 İzmir‘in Buca ilçesinde, V.O. isimli şahıs, boşandıktan sonraailesinin araya girmesiyleyeniden barışıpyaşamaya başladığı 1çocuk annesi eşi D.K.’yı kızgın yağla yaktı.

Kısa süre önce attığı yumruk nedeniyle gözü moraran, kızgın yağ nedeniyle vücudunda yanıklar oluşankadınevden kaçmak zorunda kaldı.Telefonlayakınlarını arayarak yardım isteyen genç kadın, hastanede tedavi altına alınırken kocası V.O. kaçtı.

Vücudunda 2. derece yanıklar oluşan genç kadın, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Yatmaya gitmiştim, o sırada eşim tencerede yağı kızartıp beni çağırdı. Bana, ayrıyken gezmeye Çankaya‘ya gidip gitmediğimi sordu. Ben de hayır dedim, yeminler ettim. Ondan sonra inanmadığını söyleyip yağı üzerimden aşağı döktü.”

Eşinden sürekli şiddet gören bir çocuk annesi D.K., 8 ay önce severek evlendiği kocasından resmen boşandı. Genç kadın, ailelerin araya girmesi ve eşinin özür dilemesi üzerine bir hafta önce 2,5 yaşındaki P. isimli çocuğunu da alarak boşandığı eşinin evine döndü.

D.K.’nın eşi V.O., dün gece Buca‘da Gediz Mahallesi 672/13 Sokak’ta bulunan evlerinde eşiyle tartıştı. Eşinin ayrı yaşadığı dönemde Alsancak’ta gezip tozduğunu düşünen V.O., yatak odasında uyuyan eski eşi D.K.’yı uyandırarak mutfağa çağırdı. İddiaya göre V.O., kızdırdığı tencere dolusu kızgın yağı D.K.’ya göstererek Kur’an-ı Kerim’e el basıp ayrı yaşadıkları dönemde kendisini aldatıp aldatmadığını sordu.

Genç kadının yemin edip kimseyle gezmediğini söylemesine rağmen V.O., kızgın yağı eski eşinin üzerine döktü. Belden aşağısında 2. derecede yanıklar oluşan D.K. balkondan kaçtı. Yakınlarını telefonla arayarak yardım isteyen D.K., Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kocası V.O. ise evden kaçtı.

Hastane önünde gazetecilerin sorularını cevaplandıran 58 yaşındaki işçi emeklisi baba D.K., damadı V.O.’nun adam yaralama, darp gibi çok sayıda suçtan sabıkası bulunduğunu iddia etti. Baba D.K., “Kızım evliliği boyunca eşinden sürekli şiddet görüyordu, ancak damadımız V.O., gidip şikayetçi olursan ‘seni ve aileni öldürürüm’ diye kendisine tehditler savuruyormuş.

Boşandıktan sonra V.O., karımı bana geri verin diyerek bir gün evimizi bastı. Başka bir gün yolumuzu kesip, bizi silahla kovaladı. Aracımızı kundaklamaya çalıştı. Defalarca kendisinden karakola gidip şikayetçi olduk. Daha sonra bizden özür diledi ve ailesini de araya sokarak eşi ile barışmak istediğini söyledi. Biz de inandık. Son olarak kızımın üzerine kızgın yağ dökmüş. Kızım arayarak bizden yardım istedi.” şeklinde konuştu.

Kızının evlendiği ilk günden beri eşinden dayak yediğini anlatan 54 yaşındaki anne Ü.K. ise “Herkes gibi ben de kızımı kocaya verdiğimde huzur istiyordum ama kızımı ben volkanın içine, ateşin içine attığımı bilmiyordum.” diyerek feryat etti. Bir hafta önce tekrar kocasıyla bir araya gelen damadı V.O.’nun geçen perşembe günü kızını kafasında kanlar akar ve gözü morarmış halde eve getirdiğini dile getiren anne Ü.K, son olarak da kızgın yağ dökerek yaktığını söyledi.

Anne Ü.K., “Yeter artık kim yardım ediyorsa etsin artık bu kadınların çilesi bitsin, ben 3,5 senedir yaşamıyorum. Bana bu gece göz yaşımla sabahları tutturdular. Bize sahip çıksın devlet, benden de alsın ondanda alsın korusun. Ben kızımı koruyamıyorum çaresizim. Başka birşey demiyorum, onu Allah’a havale ediyorum.” diyerek feryat etti. Kızının kimseyle gezip tozmadığının altını çizen anne Ü.K, sevgisi nedeniyle barıştığı kızının bundan sonra V.O. ile hiçbir şekilde barışmayacağını sözlerine ekledi. Öte yandan polis, kaçan V.O.’yu yakalamak için çalışma başlattı.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI