Erkeklerin prestij simgesi: Saat

Kolunuza taktığınız saatinizi asla küçümsemeyin saatiniz sizi anlatır

Erkeklerin en önemli aksesuvarı olan saat işlevinin yanı sıra aynı zamanda prestij simgesi. O yüzden kolunuza taktığınız saatinizi asla küçümsemeyin. Karakterinizi ve tarzınızı bire bir yansıtan aksesuvarınız sizi yansıtıyor.

Biz kadınların ayakkabı tutkusu ya da mücevher merakının erkeklerdeki karşılığı saatler.
Erkeklerin en sofistike, en klasik aksesuvarları saatleri. Erkeklerin saat tutkusu köstekli cep saatleriyle başlamış ve kol saatleriyle devam etmiş.
Günümüzde kol saatleri işlevinden çok prestij simgesi olarak ön planda. Her sezon değişen stiller ve teknolojik ayrıntılar saat modellerinde modern ayrıntılara yer veriyor. Erkeklerin de saat konusunda titiz davrandıkları ve kaliteli parçalar tercih ettiği bir gerçek. Her sezon değişen stiller, farklı trendler ve teknolojik ayrıntılar saat tasarımlarında büyük rol oynuyor. Modern detaylar klasik saatlerde bile göze çarpıyor. Belli başlı markaların klasik saat modelleri ise yıllarca aynı çizgisini devam ettirebiliyor.
Genelde İsviçre kökenli dünyaca ünlü saat üreticileri köklü geçmişleriyle de biliniyorlar. Belli başlı markaların klasik saat modelleri ise yıllarca aynı çizgisini devam ettirebiliyor.

SAATİNİZ SİZİ ANLATIYOR
Her erkek saat seçiminde her zaman içgüdüleriyle hareket eder ve asla tarzından ödün vermez. Erkekler her gün taktıklarında kendilerini rahat hissetmeleri için saatlerinin kişisel tarzına uygun olmasını isterler, bu durumda da kişilik özellikleri
devreye girer ve seçtiği saat aslında kişiliğiyle ilgili ipuçları verir. Spor, lüks, fonksiyonel, trendi, klasik… Kolunuza taktığınız saati küçümsemeyin.
Ne de olsa saatiniz karakterinizi ve tarzınızı birebir yansıtıyor. Saatinizden karakter
analizinizi yapmak istiyorsanız işte saatinizin anlattıkları.

SAATİNİZİN HİKÂYESİNİ BİLİN

PATEK PHILIPPE
Patek Philippe, üstün el işçiliği, el yapımı modelleri ve sınırlı sayıda üretimiyle en önemli İsviçreli saat markalarından biri. Polonyalı saat tasarımcısı Antoni Patek ve Fransız saat üreticisi Adrien Philippe 1851 yılında Patek Philippe & Co markasını kurmuş. Patek Philippe yıllardır kalitesinden ödün vermeden çalışan takvim ve kronograf gibi birçok teknolojik gelişmeye bayraktarlık etmesiyle biliniyor.

IWC
Klasik erkeklerin tercihi IWC zamansız çizgisi, kaliteli işçiliği ve sofistike tarzıyla dünyanın önde gelen saat markalarından biri. IWC saatleri, geleneğin ve yenilikçiliğin birlikteliğiyle İsviçre saat yapım sanatında zarafetin doruğunu temsil ediyor. Florentine Ariosto Jones tarafından 1868 yılında İsviçre’nin Schaffhausen kentinde kurulan IWC, 1875 yılında 196 çalışanıyla faaliyete başlayan markanın modelleri yatırım yapmak için birebir.

ROLEX
Rolex saatler maskülen, zamansız ve lüks tasarımlarımlarıyla piyasasının lideri konumunda. Rolex, 1905’de Alman Hans Wilsdorf ve Alfred Davis tarafından kurulmuş. Wilsdorf & Davis daha sonra Rolex Saat Şirketi olacak şirketin orijinal adıydı. Hans Wilsdorf “Rolex” ticari arkasını 1908’de İsviçre, La Chaux-de-Fonds’da kayıt ettirdi.
Wilsdorf & Davis şirketi 1912’de İngiltere’den taşındı. Şirket ismi olarak Rolex 15 Kasım 1915’de kaydedildi.

TISSOT
İlk antimanyetik saat, ilk plastik saat, ilk tahta saat, ilk inci saat, ilk taş saat gibi birçok modern tasarıma imza atan Tissot markası 1853’ten bu yana saat üretim liderlerinden biri. İsviçre’nin saygın markalarından Tissot yüksek kalitesi ve göz alıcı dizaynları ile tarihi boyunca diğer saatçilere örnek ve ilham kaynağı olmuş.
Tissot’un değişmeyen genç çizgisi, saat dünyasına yön veren farklı tasarımları var.

TIMEX
Timex, klasikten aldığı ilhamla günün modasını yaratan modern, fonksiyonel, cool çizgisi ve uygun fiyat politikasıyla dikkat çeken bir köklü marka. Timex, 1850 – 1900 yılları arasında Amerika’nın işçi kesiminin bütçesine uygun saatler üretiyordu. 1900’lü
yıllarda “Yankee” isimli cep saati üreten Timex, 20 yıl içinde 40 milyon Yankee sattı.
Günümüzde de saat üretim liderlerinden biri.

SWATCH
Swatch, 7’den 70’e her erkeğin tarzını yansıtan modelleriyle yeri doldurulamayacak
saat markalarından biri. Nicolas G. Hayek yönetimindeki Swatch Grubu, dünya çapında saat yapımı sektörünün baş tacı olarak tanındı. Hayek, 1983’de Swatch saatinin piyasaya sürülmesinde ve Swatch Grubu markalarının devamlı gelişimi ve ilerlemesinde kritik rol oynadı. Swatch özellikle genç kesimin en çok tercih ettiği kaliteyi ve fonksiyonelliği bir arada bulunduruyor.

CASIO
Özellikle sportif erkeklerin vazgeçilmez klasik markası Casio geniş ürün koleksiyonu, uygun fiyatları ile en çok tercih edilen saat markalarından biri. 1974’te dünyanın ilk dijital otomatik takvimli saati Casiotron üretimi ile başlayan hikâye 1983 yılında ilk GShock modelinin piyasaya girmesi ile devam etti. Casio markasının en önemli serisi olan G-Shock özellikle 90’lı yıllarda satış patlaması yaptı ve günümüzde halen çok yüksek satış rakamlarına sahip bir seri. Saat endüstrisinin en başarılı modellerinden Casio G-Shock serisinin özel bir hayran kitlesi ve koleksiyonerleri mevcut.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI