Erdoğan’dan Zana’ya Sürpriz Hediye

Günlerdir merakla beklenen Başbakan Erdoğan ile Leyla Zana görüşmesi sona erdi. Tarihi buluşmada neler yaşandı?
Leyla Zana’nın Kürt sorununun çözümüne ilişkin “Başbakan’ın bu işi çözeceğine inanıyorum” sözleriyle başlayan yeni süreçte bir adım daha atıldı.

Ankara tarihi bir sürece tanıklık etti. Günlerdir merakla beklenen buluşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Konut’ta Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’yı ağırladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bağımsız milletvekili Leyla Zana’nın görüşmesi saat 15.00’de Başbakanlık Resmi Konut’ta başladı. Görüşme öncesi Başbakanlık Konutu çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken koruma sayısı da arttırıldı. Zana, görüşme için 14.50’de Resmi Konut’a geldi. İkilinin görüşmesi 15.00’de başladı ve 1.5 saat sürdü. Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katıldı. Görüşmenin ardından Leyla Zana, Başbakanlık Konutu’nun arka kapısından çıktı.

İLK AÇIKLAMA ERDOĞAN’DAN GELDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Leyla Zana ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “Gayet iyi geçti, gayet verimli olduğuna inanıyorum. Ama konuyla ilgili Leyla Hanım kendileri zannediyorum yarın bir basın açıklamasıyla onlar açıklayacaklar. Dolayısıyla benim bunun ötesinde bir açıklama yapmam doğru değil” dedi.

ERDOĞAN FULAR HEDİYE ETTİ

Edinilen bilgilere göre, Başbakan Erdoğan görüşmede Zana’ya bir fular hediye etti. Duygu dolu bir atmosferde gerçekleşen görüşmede Zana’nın hediyeye yanıtı, “Beni tahmin edemeyeceğiniz kadar mutlu ettiniz” oldu.

KRİTİK GÖRÜŞMEDE SÜRPRİZ KONUK

Zana’nın gönderdiği barış mesajının ardından Resmi Konut’ta gerçekleşen görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşme sırasında eski Diyarbakır milletvekili Kutbettin Arzu’nun konuta gelmesi dikkati çekti. Arzu, aynı zamanda geçen yerel seçimlerde Ak Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayıydı.

“ERDOĞAN’IN BU İŞİ ÇÖZECEĞİNE İNANIYORUM”

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana kısa süre önce bir gazeteye verdiği röportajda, “Ben Başbakan Erdoğan’ın bu işi çözeceğine inanıyorum. Buna olan inancımı yitirmedim. Yitirsem burada olmazdım” açıklaması ile kamuoyundan destek görürken, BDP yönetiminden tepki almıştı.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI