Erdoğan’dan saldırıya ilk tepki

Başbakan, 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin yaralandığı saldırıya sert tepki gösterdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da güvenlik güçlerine yönelik saldırıda bir polisin şehit olduğunu, bir polisin de yaralandığını bildirdi.

Erdoğan, saldırıdan kısa bir süre sonra Amasya’ya geldi. Burada düzenlenen mitingin başında saldırıyı kınayan Başbakan Erdoğan, şu mesajları verdi:

“Konvoyumuzu ateşe tutmak suretiyle bir polis kardeşimiz şehit oldu. Bir polis kardeşimiz yaralı. Bu teröristler, bu ayrımcı güçler sandıkta meselelerini halledemeyeceğini anlayanalar ancak bu yollarla netice alacaklarını zannediyorlar. Biz bu yola merhum Menderes’in ifade ettiği gibi kefenimizi giyerek çıktık. Allah’ın kader pllanında bizler için koymuş olduğu ömrü kimsenin kısaltmaya gücü yetmez. Halka hizmetin hakka himzet olduğuna inanarak biz bu yola çıktık. Bu vatan topraklarını biz kimseye böldürmeyeceğiz.

İstiyoruz ki bu vatan toprakları üzerinde kin olmasın. Fitne olmasın. Bu topraklar üzerinde sandık ortadayken sandığın dışında başka yolları kimse aramasın. Ama arıyorlarsa bizim bu aziz milletim hiçbir zaman teröristlere prim vermeyecektir.

Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralımıza şifa diliyorum.”

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI