Erdoğan: Sarkozy Bana YALAN SÖYLEDİ

Başbakan Erdoğan, Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirirken, Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ile ilgili dikkat çeken bazı bilgiler paylaştı.
Sürecin kesintisiz sürdüğünü söylediği AB üyeliği için, “Olmazsa olmazımız değil. Almazlarsa kıyamet kopacak değil.” diyen Başbakan Erdoğan, Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile ilgili de dikkat çeken bir detaya yer verdi.

Sarkozy’nin, yapılan özel görüşmelerde, Türkiye’nin AB üyeliğine ilişkin destek sözü verdiği bilgisini paylaşan Erdoğan, “Sarkozy, benimle özel görüşmelerinde şöyle destekleyeceğim, böyle destekleyeceğim demesine rağmen bu desteklerin hiçbiri olmadığı gibi her yerde köstek oldu.” dedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

Sarkozy ‘destek’ sözü veriyordu

10 yıl önce AB’de neredeydik. 10 yıl sonra neredeyiz. Müzakereyi 10 yıl önce aslanın midesinden aldık. Bir fasıl aç kapa yaptık. Fransa’da, Almanya’da iktidar değişti. Açma- kapama değil, maalesef kapama yok. Orada da 12 fasıl, toplam 13 fasıl burada kaldık. İleride yazma şansımız olursa yazarız. Sarkozy, benimle özel görüşmelerinde şöyle destekleyeceğim, böyle destekleyeceğim demesine rağmen bu desteklerin hiçbiri olmadığı gibi her yerde köstek oldu. Bayan Merkel’le ilgili tablo, döneminde iki fasıl açtık ama yine kapama yok. Kapama olmayınca zaten o bir anlam da ifade etmiyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI