Erdoğan Kılıçdaroğlu’dan 7 bin daha kazandı!

Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’dan 7 bin TL daha tazminat kazandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ”kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı davada, 7 bin lira manevi tazminat kazandı. Başbakan Erdoğan daha önce Kılıçdaroğlu’dan toplam üç davada 20 bin TL tazminat kazanmıştı.

“ERDOĞAN DA ‘OMURGASIZ’ DEDİ AMA”
Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, Erdoğan’ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Kılıçdaroğlu’nun avukatı Mutluhan Karagözoğlu katıldı. Avukat Cemaloğlu, ”dava konusu konuşmada müvekkili Erdoğan’ın kişilik haklarının ihlal edildiğini” ileri sürerek, davanın kabul edilmesini istedi.

Avukat Karagözoğlu ise ”davacı Erdoğan’ın da konuşmalarında müvekkili Kılıçdaroğlu hakkında ‘omurgasız’ şeklinde beyanlarda bulunduğunu” ifade ederek, dava konusu konuşmadaki ifadelerin eleştiri niteliğinde olduğunu savundu. Karagözoğlu, davanın reddine karar verilmesini talep etti.

Yargıç Özden Güler, davayı kısmen kabul ederek, Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’a yasal faiziyle 7 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Davanın dilekçesinde, Kılıçdaroğlu’nun, 26 Ekim 2010 tarihinde, TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ”Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu” iddia edilmişti.

100 BİN LİRA TALEP EDİLMİŞTİ
Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun, konuşmasında, ”…İnsanda biraz utanma olur, insanda biraz ahlak olur, insanda biraz insana saygı olur, insanda biraz onur olur… Kim samimi, kim dürüst, kim omurgalı? Eğer verdiğin sözün arkasında durmuyorsan sayın başbakan sana omurgasız derler, kusura bakma…” şeklinde ifadeler kullandığı anımsatılmıştı. Dava dilekçesinde ayrıca Kılıçdaroğlu’dan, yasal faiziyle 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

DAHA ÖNCE DE KAZANMIŞTI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tazminat davaları açmıştı. Ocak ayında görülen iki ayrı davada Erdoğan, Kılıçdaroğlu’dan toplam 30 bin TL manevi tazminat talep etmişti. Başbakan Erdoğan birinci davadan 10 bin TL manevi tazminat kazanırken ikinci davayı yargıçlar reddetmişti.

2010 yılında görülen iki ayrı davada ise Başbakan 6 ve 4 bin TL olmak üzere toplam 10 bin TL manevi tazminat kazanmıştı.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI