ERDOĞAN: GÜL’LE POLEMİĞE GİRMEK İSTEMEM

Başbakan Erdoğan, tutuklu vekiller konusunda ayrı düşündüklerini bu konuda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le polemiğe girmek istemediğini belirtti.
Aktifhaber/Detay

Başbakan Erdoğan, tututlu vekiller konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le farklı düşündüklerini söyledi.

Meclis açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Gül’ün tutuklu vekiller konusundaki düşüncelerine katılmadığını söyleyen Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı ile polemiğe girmek istemem, bu konuda ayrı düşünüyoruz açıklamasında bulundu.

“Bu düşünceyi paylaşmadığımız ortada” diyen Başbakan Erdoğan sözkonusu açıklamasında şunları ifade etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla bir polemiğin içerisine girmek istemem. Bizim bu düşünceyi paylaşmadığımız ortada zaten. Çünkü bu insanlar arazide çalışarak milletvekilliğini kazanmış olan insanlar değiller. Onlar zaten o dönemde içerideydiler ve o dönem içerideyken tersten dönüp parlamentoya gelme gayreti içindeydiler”

CUMHURBAŞKANI GÜL NE DEMİŞTİ

Gül, bugün Meclis açılışı konuşmasında tutuklu vekillerin yerinin Meclis olduğunu ifade etmişti.

İşte Gül’ün Meclis açılışında tutuklu vekillerle ilgili sözleri;

Geçen yılki konuşmamda bu Meclis’in siyasetin tüm renk ve eğilimlerini temsil ettiğini ve bu nedenle çok güçlü olduğunu vurgulamıştım. Bu vesileyle, seçildikleri halde bu yasama yılında da Meclis’te olamayan milletvekillerinin bu tablo içinde bir noksanlık oluşturduğunu belirtmek isterim.

Seçimlere yasal olarak katılmış, halkın oyunu almış, milletvekili sıfatını taşımaya hak kazanmış herkesin, haklarında kesin yargı kararları ortaya çıkana kadar yasama faaliyetine katılması gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI