ERDOĞAN: 66 AYLIK TORUNUM OKULA BAŞLADI

Başbakan Erdoğan’dan 27 Mayıs, İmam-Hatip liseleri, 4+4+4 sistemi, eğitim-öğretim yaşının düşürülmesine ilişkin açıklamalar…
Denizli’deki Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 2012-2013 eğitim- öğretim yılının açılışını yapan Başbakan Erdoğan eğitime ilişkin şu mesajları verdi:

MİLET İMAM HATİPLERLE KUCAKLAŞTI: Türkiye genelinde millet artık imam hatip okullarıyla kucaklaştı. Bugünden itibaren, bu dönemden itibaren artık imam hatip okulları milletin okulları olarak eski parlak günlerine geri dönüyor. 28 Şubat sürecinde milletin bu okullarından korkanlar, ürkenler, milletin bu okullarını adeta bir öcü gibi görenler maalesef bu okulların kapılarına kilit vurmuşlardır. Bu antidemokratik uygulamaya 30 Mart’ta TBMM’de son verdik.

4+4+4 SİSTEMİ: Eğitim sisteminde büyük reformlar gerçekleştirdik ve bu reformlar bugünden itibaren uygulamaya geçti. 4+4+4 demiyorum, 444 sistemi diyorum.

RAPOR KAMPANYASI TUTMADI: Ana muhalefet partisi bir kampanya başlattı. Nedir bu kampanya? 66 ay ile ilgili bir sıkıntıları var. Gidip hastanelerden rapor alma kampanyası başlattılar. Ne oldu? Yüzde kaç? Normalde daha önceden yüzde 3’tü, şimdi yüzde 4. Kampanyanızın neticesi bu kadar. Ey ana muhalefet, ey CHP, bu millet size itibar etmiyor. Şu anda Türkiye’de 66 aylık çocukların hemen hemen tamamını anne babaları okula göndermiş durumdalar. Benim torunum da bugün okula başlamış durumda, o da 66 aylık.

‘SAĞLAM TEDBİRLER ALIYORUZ’

Başbakan Erdoğan Manisa’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: “Bundan 51 yıl önce Türkiye’nin de sevgilisi merhum Adnan Menderes ve arkadaşları idam edildi. Demokratik yollarla demokratik ve centilmence rekabetle yenemeyeceklerini anlayanlar 27 Mayıs darbesini yaptılar ve milletin sevgilisini idam ettiler. 27 Mayıs müdahalesi, milletin nazarında hüküm giymiş, milletin maşeri vicdanında mahkûm edilmiştir. 12 Eylül ve 28 Şubat müdahalelerini de yapanlar, milletin maşeri vicdanında mahkûm edilmiştir. Bugün 12 Eylül ve 28 Şubat dönemlerini de tek tek aydınlatarak, onları sorgulayarak, hukuk önünde hesap soruyorsunuz. Bir yandan müdahalenin izleri siliniyor, bir yandan bozulanları tamir ediyor, bir yandan da Türkiye o karanlık dönemleri yaşamasın diye sağlam tedbirler alıyoruz.”

SELÇUKLU MİMARİLİ İMAM HATİP

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 48 derslikli Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu mimarisinde sıkça kullanılan cumbalar, saçaklar ve kemerlerle dikkati çekiyor. Okulu hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu, eşinin adıyla yaptırdı. Törenin ardından okulu gezen Erdoğan, öğrencilerle birlikte ders dinledi. Erdoğan Denizli’de Behçet Tayyip ismi verilen 50 günlük bir bebeğe de altın taktı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI