Engelli kıza tecavüz

Marmaris Rehabilatasyon Merkezi’nde eğitim gören bedensel engelli ve kısmen zeka geriliği olan 21 yaşındaki F.D., Datça’daki evlerinden geçen cuma günü ortadan kayboldu. Ailesi, polise kayıp başvurusunda bulundu. Engelli genç kız, bir gün sonra evine döndü.

F.D.’nin kendisini A. isminde birinin götürdüğünü söylemesi üzerine, ailesi tekrar polise gidip şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen polis, F.D.’nin en son, sahibi olduğu restoranın kirası ile geçimini sağladığı belirtilen emekli A.K. ile görüldüğünü belirledi. A.K., gözaltına alındı.

‘EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM’
A.K.’nin polisteki sorgusunda, F.D. ile gönül rızası ile birlikte olduğunu belirterek, “Eve götürdüm, aç olduğu için karnını doyurdum. Akli durumu yerindeydi. Sadece bedensel engelli olduğu biliniyor. Kendisine, ‘Benimle birlikte olur musun?’ diye sordum. Kabul edince birlikte olduk. Onunla evlenmeyi düşünüyorum” dediği bildirildi.

A.K., işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edildi. Savcılık, F.D.’nin akli dengesinin yerinde olup olmadığı ve tecavüze uğrayıp uğramadığına ilişkin raporun beklenmesine karar verip, A.K.’yi serbest bıraktı. A.K.’nin, gelecek raporun ardından tekrar ifadesine başvurulacağı belirtildi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir