Enerjinizi arttırmanın 5 yolu!

Piliniz bitmek üzere ama hala yapmanız gereken işler var. Sihirli bir değneğiniz olsa ilk işiniz kendinize enerji yüklemek olurdu.

Bu yazıdaki ipuçları ile sihirli bir değnek olmadan da hızlıca enerjinizi arttırmanın yollarını öğreneceksiniz.

Turunçgillerden faydalanın

Portakalın, limonun ya da greyfurdun kokusunun bile enerji verdiği biliniyor. O halde tek yapmanız gereken bir bardak suyun içine herhangi birinden bir iki dilim eklemek.

Gün içersinde kullandığınız sabun, krem ya da parfümü de bu aromalardan seçerek enerjinizi canlı tutabilirsiniz.

Saçınızı çekin

Bunun bir şaka olduğunu düşünmeyin. Saçınızı hafifçe çekerek başınızdaki deriyi hareket ettirmiş olursunuz. Böylece o bölgeye kan akışı hızlanır ve bir anda canlanırsınız.

Derin derin nefes alıp verin

Vücudunuzdaki toksinleri atmanın en etkili yollarından biri derin derin nefes alıp vermektir. Güne derin nefesler alıp başlarsanız toksinlerden kurtulmuş olacaksınız. Kendinizi daha enerji dolu hissedeceksiniz.

Naneli şeker yiyin

Nanenin kokusu bile beyindeki bazı bölgeleri tetikleyerek enerjinizi açığa çıkartır. Enerjinizin azaldığını hissettiğinizde nane koklayın ya da naneli bir şeyler tüketin. Kendinizi çok daha zinde hissedeceksiniz.

kaynak : ekolay

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI