En İlginç Meslekler

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için yemek içmek gibi ihtiyaçları için çalışmak zorundadırlar.Herkesin bilgi ve becerisine göre uygun yada denk düşmese de bir meslek sahibi olurlar.Dünyadaki meslek dallarını saymaya kalksak herhalde kesin bir sayı vermemiz doğru olmaz.İstatistikler yapıldığında belli başlı mesleklerin olduğu kadar hiç kimsenin adını bile duymadığı ilginç meslekler bu aşamada karşımıza çıkıyor.Şimdi gelin isterseniz bunların bazılarını inceleyelim.

Oshiya (itici)

Bu meslek genellikle kalabalık ülkelerde yoğunlukla Çin Ve Japonya gibi ülkelerde trene binenleri sığdırmak için arkaların itenlere verilen meslek adıdır.Bu mesleğin çalışma saatleri iş yoğunluğuna göre değişiyor.Sabah ve akşam iş çıkış saalerinde bu Oshiya lar devreye giriyor.çalışma saatleri az olduğu için bu meslek dalını üniversite öğrencileri ek iş olarak tercih etmişler.

Yas Tutucular

Profesyonel olarak yapılan bu iş cenaze hizmetlerinde kullanılıyor.Sektor halini almış meslekte para karşılığı cenazenizde ağlayıp yas tutuyorlar.Kim için ağladıklarını tabiki bilmiyorlar.Onların işi sadece cenazede gelenlerin arasına katılıp akrabaları gibi görünüp ağlamaktır.

Sarıcılar

Evet yanlış duymadınız profesyonel sarıcılar.Canınızmı sıkıldı.Birisine sarılma ihtiyacımı hissettiniz.Sarılacak bir yakınınız ya da kimseniz yokmu.O zaman hemen bu sarıcılara koşup belli ücret karşılığında yatakta sarılıyorsunuz.Bu sarıcı arkadaşlar işine çok severek yapıyorlarki seans başı 40 ile 50 dolar arasında ücret talep ediyorlar.

Mumyalayıcılık

Yakınınız öldü.İster eceli ile ister trafik kazasında fark etmez.Cenazede şık görünmesini istiyorsanız mumyalayıcılara baş vuruyorsunuz.Onlar cenazenize isteğe bağlı makyaj ve getirdiğiniz elbiseleri giydirerek cenazeye hazırlıyorlar.

Boğa spermi toplayıcıları

Damızlık için boğa spermi çok çok değerlidir.özel aparatlar sayesinde boğa tohumlarını bir kaba enjekte ederek boğa sahiplerine ciddi paralar kazandırıyorlar.

Koku testçileri

Toplu taşımada kalabalık ortamlarda insanların nasıl koktuklarını anlamak için çalışan profesyonel kişilerdir.Deoderant firmaları tarafından çalışptırılan bu insanlar sıkılan parfüm sonrası kişinin kokuya nasıl tepki verip nasıl koktuklarını test ediyorlar.Deoderantları neremize sıktığımız düşünürsek pek te hoş bir meslek sayılmaz.

Mama test ediciler

Mama fakat bu bildiğimiz bebek mamaları değil.Havyan mamalarını test ediyolar.Test ettikleri mamaların tatlarını bir rapor halinde üreten firmaya veriyolar.Nasıl bir damak tadıdır bilinmez tabiki.

Civciv sektörlüğü

İşte gerçekten uzmanlık gerektiren ilginç bir meslek daha.Kuluçkacan çıkan civcivlerin anlık olarak cinsiyetlerini belirliyorlar.Bu göründüğü kadar basit bir iş değil.Ciddi eğitim aldıktan sonra iş başı yapıyorlar.Yaptıkları her hata firmalara ciddi maliyet kaybı yaşatıyor.Bunun karşılığında ise dünyada bu işi yapanların sayısı çok çok az.Hatta Türkiye’de 20 kişi civarında olduğu söyleniyor.Aylık kazançların ortalama 12 ile 15 bin tl arasında olduğunu düşünürsek hiç te yabana atılır ilginç meslekler arasında sayılmaz.

Logoculuk

Ünlü markaların logolarını vücudunuzda uygun yerlere geçici olarak dövme yaptırıyorsunuz.Bir çeşit ayaklı canlı reklamsınız aslında.Gittiğiniz her ortamda firmanın reklanını canlı olarak yapıyorsunuz.Bu reklamın karşılığındaki fiyat ise 100 dolarda 5000 dolara kadar değişiyor.Fiyatta en belirleyici özellik cinsiyet ve logo dövmesinin yapıldığı yer.Tahmin etmek artık size kalmış.

Yumurta ve sperm bağışçılığı

Çok isteselerde çocuk sahibi olamayanların baş vurdukları sperm bankalarına sizde gidip sperm yada yumurtalarınız satabilirsiniz.Başlangıçta bağış adı altında kayıt yapıyorlar.Yapılan testler sonucu karşı tarafta başarıya ulaşırsa işte o zaman para kazanıyorsunuz.Bu fiyat erkelerde her örnek başına 50 ila 200 dolar.Kadınlarda ise yumurta başına 6 bin ila 8 bin dolar arasındadır.

Ruj falcılığı

Normal insanların pek bilmedikleri ama sosyetenin rağmet gösterdiği ruj falcılığı sektör haline gelmiş bir meslek.Olay şundan ibaret.Sosyetik bir kadın dudağına ruj sürüyor.Bir kağıda dudağının izi çıkacak şekilde kağıdı öpüyor.Sizde kağıda çıkan ize bakarak fal yorumu yapıyorsunuz.Fiyatına gelince artık gönlünüzden ne koparsa oluyor.Konu fal olunca fiyatta böle artık.

Canlı heykelcilik

Ülkemizde pek sık rastlanmasa da yabancı ülkelerin turistik kesimlerinde para karşılığı canlı heykel olabilirsiniz. Tabi konu heykellik olunca hareketsiz durmak zorunludur.Bunun için ücretler genellikle saatlik anlaşılıyor.Birde sizi bir güzel boyuyorlar elinize aksesuar veriyorlar. Heykelin temasına göre tabi.İşin en zor tarafı ise hava şartları oluyor.Sıcak bir ortamda 1 saat kıpırdamadan durmak her insanın yapacağı iş olmasa gerek.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Her gün temas halinde olduğumuz mikrop yerleri Her gün temas halinde olduğumuz mikrop yerleri

Mikroplar her yerde ! Gün içeresinde girdiğimiz bütün ortamlarda sürüyle mikrobu bunyemizde taşıyıp barındırıyoruz.Bi o kadarını da çevreye bulastiriyoruz. Mikroplar...

DEVAMI
Renge göre cinsellik Renge göre cinsellik

Evimizde kullandigimiz eşyalar,seçmiş ve beğenerek giydigimiz kıyafetler,araba rengi,toka ,çanta rengi ve birçok seçtiğimiz renkler cinsel kisiligimiz hakkinda ip uçları...

DEVAMI
Sohbet ederek tedavi olmak Sohbet ederek tedavi olmak

Sohbet ederek tedavi olmak mümkün mü? Sohbet etmek kişiyi rahatlatır mı? İnsanoğlu yaratıldığı günden itibaren tüm duygularını konuşarak ifade etmiştir.Adem...

DEVAMI