En İlginç Dünya Rekorları

En ilginç dünya rekorlarını duyunca çok şaşıracaksınız.Kimileri normal yaşantılarını sürdürürken , kimileri çılgın fikirler üreterek dünya rekorları kırmak peşindeler.

1-En uzun bacaklı kadın.Evet o bir Rus Ekaterina Lisina’dır.Sağ bacak uzunluğu 132.2 cm.Sol bacak uzunluğu ise 132.8 cm dir.İnanmıyacaksınız ama bu rus 47 numara ayakkabı giyiyor.

2-Siz hiç jenga oyununu kırbaçla oynadınız mı?Birleşik Devletler vatandaşı April Cho kırbaçla ile en fazla Jenga parçası çıkartma rekorunun sahibidir.

3-Gözleriniz kapalı iken size atılan teniz toplarından kaç tanesini yakalayabilirsiniz.Alman vatandaşı Andre Ortolf 1 dakikada tam 32 adet teniz topunu yakalamış.

4-Anten protezi diye bir şey duydunuzmu.Kafasının tam üstüne anten protezi taktıran insan İngiliz Neil Harbisson.

5-Vücut geliştiriciler hep fit ve genç olurlar dediğinizi duyar gibiyim.Şimdi sıkı durun Birleşik Devletler vatandaşı Jim Arrington en yaşlı vücut geliştirici ünvanına sahip.Bu yaşlı delikanlı tam 83 yaşında.

6-Kirpiklerinizin hemen hemen çenenize kadar geldiğini hayal edin.Çin vatandaşı You Jianxia en uzun kirpikleriyle dünya rekorunun sahibi.Kirpiklerinin uzunluğu tam 12.40 cm.

7-Şimdi size bir isim söyleyeceğim.Bu kişi birden çok rekoru elinde tutuyor.Bu kişi Alman Andre Ortolf.1 dakikada 893 gram ile en hızlı patates yeme rekoru.30 saniyede 4.16 gram hardal içme rekoru.Bir ofis sandalyesi ile en hızlı gitme rekoru.100 metreyi 31.92 saniyede gitmiş.

8-Bir çok firmanın yaptığı ürünlerinin üzerinde yapışkanlı etiket bulunur.İşte Amerikalı John Fischer bu etiketlerle dünyanın en büyük topunu yapmış.Bu topun ağırlığı tam tamına 105.52 kg.

9-Tırnaklarınızı en fazla ne kadar uzatabilirsiniz.gelin bunu Birleşik Devletler vatandaşı Ayanna William’a soralım.Aldığımız cevap tırnaklarımın toplam uzunluğu 576.4 cm. dir dedi.

10-Bebeğinizi gezdirirken onu bindirdiğiniz bebek arabası en fazla ne kadar yüksekliktedir.Bi ara ölçün.Ama eminim Jamie Roberts ve Tom Koltun’un yaptığı bebek arası kadar kesinlikle yüksek değildir.Bu araba tam 1.38 metre yüksekliğindedir.İşin ilginç tarafı bu arabaya hangi bebeği bindirecekler.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI