Dünyadaki Tüm Sınırları Ortadan Kaldıran Grup

Digital Age, RedHack grubuyla bir röportaj yaparak grubun felsefesini, amaçlarını ve gelecek planlarını öğrendi.

Haber: Dünyadaki Tüm Sınırları Ortadan Kaldıran Grup

Digital Age haziran sayısında Başbakanlık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, BTK ve son olarak THY‘nin sitelerini “hackleyerek” Türkiye‘nin gündemine oturan RedHack grubuyla bir röportaj gerçekleştirerek gruba dair bilinmeyenleri ve gelecek planlarını öğrendi.

“Dünyadaki bütün sınırları ortadan kaldırma” hedefiyle faaliyetlerini sürdüren grup tarihte önemli izler bırakmak istiyor.

Kendilerini sosyalisthareket olan gören RedHack grubu, dünyadaki diğer hacker gruplarının da desteğini alıyor. Grup üyeler ise birbirlerinin cinsiyetini dahi bilmiyor. Hacker’lık konusunda akademik bir eğitimleri olmadığını belirten grup üyelerinin yüksek eğitim seviyelerine sahip olduğu biliniyor.
Türkiye‘de olan adaletsizliklere karşı bir hareket olan konumlanan RedHack grubuna üye olmak için belli kriterlere uymak gerekiyor. Yakın gelecekte RedHack’i bir grup olmaktan çıkarıp, bir felsefe haline dönüştürmeyi planlayan üyeler şu anda bu süreç için hazırlıklarını sürdürüyor. “Paylaşım isyanı doğurur” görüşünü destekleyen grup, önümüzdeki süreçte sosyal ağlardaki paylaşımların daha kaliteli hale geleceğini ve gerçeklere daha çok müdahale edileceğini savunuyor.

RedHack grubunun internet üzerindeki varlıklarına ulaşmak bir hayli zor. Grubun Facebook, Youtube sayfaları ile internet siteleri belirli engellere takıldığı için her seferinde kapatılıyor. Bütün zorluklara rağmen kendi doğruları önderliğinde yoluna devam eden RedHack üyeleri, bilgi yayımının meşruluğuna inanıyor ve aktivitelerini daha da büyüteceklerini belirtiyorlar. İnternet dünyasının geleneksel dışındaki bu oluşumunu daha yakından tanımak istiyorsanız, Digital Age’in haziran sayısındaki bu röportajın geri kalanını sakın kaçırmayın!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI