Dünyaca Ünlü Saat Markaları

Bir çoğumuzun kolunda takılı olan değişik modellerde saatler vardır.Eskiden sadece zamanı göstermek amaçlı olsa bile günümüzde teknolojik gelişmeler birlikte saatlerde epey mesafe kat etti.Dedelerimizin kullandığı koldan kurmalı köstekli saatlerden digital ekranları olan nabız ölçen adım sayar saatler çıktı.Peki bu çok farklı özelliklere sahip olan saatler acaba ne kadar değerli.Fiyat aralıkları nedir.Gelin şimdi bunlara beraber bakalım.

1-Louis Moinet

louisAdını markanın tasarımcısından alan saat genellikle erkek modelleri ile ünlüdür.İsvicre menşeilidir.Tasarımcısının heykeltraş ve ressam olmasından dolayı şıklık ve zarifliği ile ön plana çıkmıştır.

 

 

 

2-Bremont

bremont

Henüz 2002 tarihinde kurulmuştur.İngiltere menşeilidir.Giles ve Nick English tarafından tasarlanmıştır.Havacılık sektöründen einlendiği için mekanik ve uçak tema ağırlıklıdır.

 

 

 

3-Piaget

piaget

George Piaget tarafından 1874 yılında faaliyete geçen lüks İsviçre markası genellikle elmas tasarımlar üzerinde yoğunlaşmış.Emperador Temple adlı ürününün yaklaşık piyasa değeri 3 milyon 300 bin dolar civarındadır.

 

 

 

4-Panerai

panerai

Nadir İtalyan markası.1860 yıllarında kuruldu.Aynı zamanda markanın özel ürünü ilk defa 3D yazıcı ile oluşturulan bir tasarım ortaya koydu.

 

 

 

 

5-Rolex

rolexBelkide en bilindik en ünlü saat modelleri arasında liste başlarında yer alan bir marka.Alfred Davis ve Hans Wilsdorf tarafından temelleri 1905 yılında atılan marka Londra merkezli olmasına rağmen İsviçre’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

 

6-Chopard

chopard

Yine bir İsviçre markası.Detaylara dikkat eden Chopard ve Louis-Ulysse tarafından tasarlanmıştır.Klasik model üretmeyi tercih ettiler.Markanın ünlü olmasının diğer bir sebebi ise mücevher tasarı yapmış olmalarıdır.

 

 

 

7-Blackpain

blancpain

En eski markalardan biri yine karşımızda.1735 yılında kuruldu.İnce detaylara çok önem veren marka zarif ve şık saatlere imza atmıştır.Yeni çağa ayak uydurmak amacı ile 19. Yüzyıldan sonra tasarımlarında eski ve yeni çağı ortaklaşa kullanan bir dizayn ile karşımıza çıkmaktadır.

 

 

 

8-Vacheron Constantin

vacheron

1755 yılında Jean-Vacheron adlı kişi tarafından kurulmuştur.Cenevre’de kurulan firma motifli ve desenli ürünler üzerinde çok şık tasarımlara sahiptir.Teknolojiyi yeni yeni tasarımlarına katan Constantin hızlı bir yükselişle en iyi saat markaları arasında yerini almıştır.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI