Dortmund’dan stada giriş yasağı!

Almanya Bundesliga’nın son iki yılın şampiyonu Borussia Dortmund, aşırı sağ yanlısı bir birliğe kayıtlı 8 ırkçıya stadyuma giriş yasağı koydu.

Dortmund, “Irkçıların İduna Park’taki maçlarımızı izlemelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı. Son lig ve kupa Almanya şampiyonu Dortmund kulübünden yapılan açıklamada ayrıca, Signal İduna Park’ta oynanan son maçlarda gözden kaçıp maçı izleyen bu kişilerin, Polis ve güvenlik güçleri tarafından tespitinin yapıldığı kaydedildi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bu aşırı sağ yanlısı ırkçıların 2. takımımız olan amatörlerin 1 Eylül’deki Erfurt deplasmanında oynadıkları maçta da siyasi içerikli ırkçı eylem yaptıkları tespit olunmuştur” ifadeleride yer aldı.

Güney tribündeki güvenlik önlemi daha da artırılacak

Borussia Dortmund’un, deplasmandaki rakip kulüp yöneticileriyle de görüşüp bu ırkçıların sahalara kesinlikle alınmamasını isteyeceği kaydedildi. Her kulübün aşırı sağ yanlısı ırkçı eylem yapan kişilerden gelecek tehlikeleri sezmelerini dile getirildiği yöneticilerin açıklamasında, “Ayrıca fanatik taraftarlarımızın yer aldığı Güney tribünündeki güvenlik önlemlerini artıp, buralardaki emniyeti sağlayan güçleri fazlalaştıracağız. Bu görevlilerin hemen polis le irtibata geçip bu kişileri teslim etmelerini isteyeceğiz” diye belirtildi. Son teknolojiyle donatımlı video ve film kameralarının Dortmund Signal İduna Park’ta kullanılmasıyla olay çıkartan ve ırkçı eylem yapanlar hemen tespit edildiğini vurgulandığı açıklamada ,”En son Bremen maçında bunun fayda sağlayan örneği görüldü” denildi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir