Doğuran ‘Erkek’ İneğe İnfaz Emri!

Hayvancılık işletmesi kuran iki ortağın başına gelenler Aziz Nesin hikayelerini hatırlattı.

Haber: Doğuran 'Erkek' İneğe İnfaz Emri!

Diyarbakır’ın Çakmak Köyü’nde çok ilginç bir olay yaşandı. Devlet desteği ile Uruguaydan 150 baş inek alan iki ortak bu hayvanları Tarım Bakanlığı’na kaydettirirken nasıl olduysa bu hayvanların 40 tanesi boğa olarak kaydedilmiş.

Tarım Bakanlığı, Uruguay‘dan getirilen inekleri ‘erkek’ diye kaydededursun, bu erkek olarak kayıtlı İnekler doğum yapınca ipler burada koptu. Bakanlık, “Bunlar erkek, doğum yapamazlar hemen kesmeniz gerekir” diye talimat gönderdi.

İthalatın başladığı 2010’dan bu yana hayvancılığa yatırım yapanlar birçok sorunla, trajikomik olayla karşı karşıya kaldı.

Besi hayvanı ithal eden besicilere hayvanları 300 kiloyu birkaç gram geçtiği için milyonlarca ceza kesildi.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre, Diyarbakır’ın Çakmak Köyü’nde hayvancılık işletmesi kuran iki ortak Ahmet Hayri Biroğul ve Hüseyin Pulat’ın başına gelenler ise Aziz Nesin hikayelerini hatırlattı.

İki ortağın Uruguay‘dan getirdiği 150 damızlık inek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kayıt altına alınırken 40 tanesi ‘erkek’ ibaresiyle kaydedildi. İnekler doğum yapınca Bakanlık, “Bunlar erkek, doğum yapamazlar hemen kesmeniz gerekir” diye talimat gönderdi.

Hayvanların sevkinin yapıldığı raporda ‘hayvanlar gebe düve’ diye açıkca yazılmasına rağmen sorun hala çözülebilmiş değil

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir