‘Direnme Yoksa Kafana Sıkarız’

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ü, 2 PKK’lı Ovacık İlçesi’nden Tunceli’ye dönüşünde kaçırdı.
CHP’nin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Tunceli yolunda kaçırılışının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Halk ziyaretlerinde bulunmak üzere seçim bölgesi Tunceli’ye giden CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Ovacık İlçesi’nden dönüşünde PKK’lılar tarafından kaçırıldı. Aygün’ün temaslarını izleyen gazeteci Kadir Merkit olaya dakika dakika tanık oldu.

Hüseyin Aygün’ün içinde bulunduğu araç, dün akşam saat 19.15’te Ovacık-Tunceli karayolunda, şehir merkezine 30 kilometre kala Fırtına Veli çeşmesinde silahlı 2 PKK’lı terörist tarafından durduruldu. PKK’lılar, Hüseyin Aygün’le birlikte muhabir Kadir Merkit ve Aygün’ün danışmanı Deniz Tunç’u silah tehdidiyle araçtan indirdi.

Aygün’e ‘Birkaç gün bizim misafirimiz olacaksın. Bu örgüt kararı. Direnmeden bizimle gel’ diyen PKK’lılara Aygün karşı koydu. Milletvekiliyle PKK’lılar arasında tartışma yaşandı. İşte o diyalog:

‘MİSAFİRİMİZ OLACAKSIN’

PKK: Bize direnme. Partinin kararı. Birkaç gün bizim misafirimiz olacaksın.
Aygün: Beni tanıyorsunuz. Tunceli milletvekiliyim. Yaptığınız yanlış.
PKK: Geleceksin, yoksa zor kullanırız.
Aygün: Ben sizinle gelmeyeceğim. İsterseniz öldürün. Bugüne kadar Tunceli’nin ve Alevilerin çıkarlarını korumak için çalıştım.
PKK: Direnmemeni söyledik. Bizimle gelmezsen kafana sıkarız.
Aygün: Gelmeyeceğim isterseniz sıkın.

KARŞI ÇIKTI AMA TEHDİT EDİLDİ

Yaklaşık 20 dakika süren bu diyaloğun ardından PKK’lılar, Aygün’ü ormanlık alana götürdü. Bu sırada Kadir Merkit ile Deniz Tunç da Aygün’ün götürülmesine karşı çıkmak istedi.

Ancak teröristler ikisini de ‘Kafanıza sıkarız. Buradan gidin’ diyerek tehdit etti. Hüseyin Aygün ormanlık alana götürülürken, Merkit ve Tunç’a dönerek ‘Dediklerini yapın. Gidin’ diye seslendi. Aygün’le birlikte aracın yanından uzaklaşan PKK’lılar ormanda izlerini kaybettirdiler. ‘Belki bırakırlar’ diye düşünerek bir süre bekleyen Merkit ile Tunç, Tunceli’ye dönüp olayı emniyete ihbar etti.

İki görgü tanığının ifadesini bizzat Tunceli Emniyet Müdürü aldı. PKK milletvekilinin ‘alıkonulduğunu’ açıklayarak olayı üstlendi.

KADİR MERKİT’İN İFADESİ

‘Hüseyin Aygün, bütün gün Ovacık’ta vatandaşla buluştu. Dönüşte aynı araçtaydık. Fırtına Veli çeşmesine geldiğimizde yolumuz kesildi. Kaçma şansımız olmadığı için durmak zorunda kaldık. Hüseyin Aygün, PKK’lılarla gitmemek için uzun süre direndi. Kendisini neden götürmek istediklerini birkaç kez sordu. Her seferinde verdikleri yanıt, ‘örgüt kararı’ oldu.

Engelleme çabalarımız, tehdit edildiğimiz için sonuçsuz kaldı. Biz direnmeye devam edince bizi de ölümle tehdit ettiler. Aygün bu sırada bizim can güvenliğimizi düşünerek ‘Dediklerini yapın’ diye bağırdı. Silah tehdidiyle ormanlık alana götürdüler. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bırakılır mı diye biraz bekledik. O bölgede telefonlar çekmediği için kimseye de haber veremedik. Sonra araca binerek Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne gittik. Olanları anlattık.’

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI