Dikkat! Tüm Yurtta Grev Var!

 

Hükümet ile memurun 21 gün süren zam pazarlığından sonuç çıkmadı. Kamu çalışanları tüm yurtta iş bırakti

Hükümet’in 2012 için son sınır olarak açıkladığı yüzde 3.5-4 oranını kabuletmeyenMemur-Sen,EğitimBir-Sen, KESK ve Kamu-Sen’e bağlı sendikaların eylemi 23Mayıs’ın ilk saatlerindebaşladı.

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyelerinin grev yapması nedeniyle 05.00’da başlaması gereken Haydarpaşa-Pendik-Haydarpaşa seferleri yapılamadı.

Grevin duyurulduğu için kimsenin hiçbir yolcunun gelmediğini söyleyen grup üyeleri, “Bu iş yerinde grev var” pankartı asarak, “Yaşasın Grev -Yaşasın Toplu sözleşme” sloganları attı.

Grev nedeniyle Haydarpaşa-Pendik ve Sirkeci-Halkalı arasındaki seferlerin iptal olduğunu belirten Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Yavuz Demirkol “Saat 05.00 itibariyle tüm Türkiye çapında devlet demiryolu işçileri iş bırakma eylemine başladılar. Şu anda başarıyla grevimiz sürüyor. Grev bugün saat 24′ e kadar sürecek. Demiryolu emekçileri bu greve büyük bir çoğunlukla destek veriyorlar. ” dedi.

DÜŞÜK ZAMMA KARŞI MEMUR BUGÜN GREVDE

Yaklaşık 1.2 milyon memur, hükümetin ‘yüzde 3.5+4’lük’ zam önerisine 1 günlük grevle yanıt verecek. KESK, Kamu-Sen ile Birleşik Kamu-İş üyeleri ülke genelinde 1 günlük grev yapacak. Memur-Sen ise greve kendisine bağlı Eğitim Bir Sen aracılığıyla destek verecek. MemurSen, zam teklifini yarın 5 bin kişiyle Kamu Hakem Heyeti’ne götürecek. Kamu Hakem Heyeti’nin zam oranını en geç 29 Mayıs’ta açıklaması gerekiyor. Bu arada Hükümet, Kamu Hakem Heyeti’ne başkan olarak Sayıştay Başkanı Recai Akyel’i atadı. Maliye Müsteşarı Naci Ağbal’ın görüşmelerde, “Bütçede marj yok” diyerek memura düşük zam önerisinin gerekçeleri arasında Suriye’deki gerginlik nedeniyle düşen ihracatı gösterdiği belirtildi. KESK, Kamu-Sen yetkilileri grevle ilgili toplantı düzenledi.

TCDD: GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINDI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD), memur sendikalarınca bugün yapılması kararlaştırılan eylemden yolcularının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tüm tedbirleri aldığı bildirildi.

TCDD’den yapılan açıklamada, söz konusu eylem kararı üzerine 22 Mayıs saat 13.00’ten itibaren TCDD’nin trenle seyahat edecek yolcularının eylemden olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirlerin alındığı belirtilerek, konunun TCDD Genel Müdürlüğü ve Bölge müdürlükleri tarafından yakından takip edildiği kaydedildi.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI