Devlet Bahçeli’nin MHP grup toplantısı konuşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı konuşmasında oldukça sert ifadeler kullandı.

İşte Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

– Seçilme yaşının 18’e indirilmesi hedef saptırmadır. Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy deposu kullanmak içindir. Başbakan’ın önerisi gündem değiştirmedir. Başbakan Erdoğan’daki zihin bulanıklığı hayra alamet değildir. Eğitim ve hayat kurma mücadelesinin en taze zamanında olan evlatlarımız kendilerini güvenceye alacak çalışmaları istemektedir. Seçilme yaşının 18’e indirilmesine mesafeli ve soğuk durmaktayız.

– Askerlerin oy kullanması da AKP tarafından gündeme getirilmiştir. Silah altında bulunan er ve erbaşlar ile askeri öğrenciler ve mahkûmlar oy kullanamamaktadır. Er ve erbaşlara oy hakkı verilmesi makuldür. Türkiye’nin bugüne kadar böylesi bir tecrübesi görülmemiştir. Bu konuyla ilgili Genelkurmay Başkanı’nın fikri alınmalıdır.

– Akçakale’ye düşen top mermisi ile masum vatandaşlarımız kurban olmuştur. Akçakale’ye düşen top mermisi masumların canını aldı, bu cinayettir. Suriye yönetiminin kaza diye nitelediği bu hareketler devam etmektedir. Türkiye değişen angajman kuralları gereği anında karşılık vermiştir. Suriye’deki kaos bulutu millî güvenliğimize ciddi tehditler oluşturmaya başlamıştır. Akçakale hadisesi bir kavşak olmuştur. Bu yüzden de hükümet tarafından hazırlanan TSK’nın yabancı ülkelere gönderilmesini öngören tezkere kabul edilmiştir. Biz MHP olarak bu tezkereye koşulsuz destek verdik. Türkiye’nin menfaatlerini savunduk caydırıcılık yaratmasını arzuladık.

– Tezkerenin TBMM’den geçmesi ve Türkiye’nin elinin güçlendirilmesi bizim için vazgeçilmez önemdedir. Bu bilinçle üzerimize düşeni yerine getirdik. Bizim isteğimiz savaş değildir. Türk milletini sonu görünmeyen bir karanlığa götürmek konusunda bir düşüncemiz olmayacaktır.

– Yeri gelir Yunus yeri gelir Yavuz oluruz. TBMM’de kabul edilen tezkere kararındaki tercihimizi sorgulayan çevreler önce kendilerini gözden geçirmelidir. Biz BAAS rejiminin değil Türkiye’nin yanındayız. Bizi AKP’ye destek vermekle itham edenler önce ahlak ölçülerine sahip olacaklar, sonra da yüzleri kalırsa konuşmayı kendilerine hak göreceklerdir.

– MHP’yi birilerinin yanında gösterme hastalığı tedavi edilmesi gereken bir hale gelmiştir. Bizi birilerinin peşinde giden bir parti olarak itham edenler hangi oyunların kılık değiştirmiş figüranı olduklarını görmelidirler. ÖDP TKP ve halkevleriyle birlikte olmayı sineye çekenler önce kendi niyetlerindeki çürüklüğü görmelidir. MHP yalnızca Türk milletiyle bir ve yan yanadır. Ne CHP ne de AKP umurumuzda bile değildir. Gece ile gündüz gibi farklı olduğumuz iki siyaset aynı adanın gülüdür. Top mermisine karşı elimizin bağlı olmasını isteyen CHP ile Suriye yarasını kanatan AKP aynı yolun üzerindedir. MHP’ye baston kuyruk ucube gibi sıfatlar uygun görenler münafıklıkta rekor üstüne rekor kırıyorlar.

– Suriyeli muhaliflere gösterilen sıcaklığın az bir kısmı bile kendi vatandaşlarımıza gösterilmemektedir. AKP’nin dış politikası Ortadoğu’da ağır bir yara almıştır. İhtiyattan ve dengeden mahrum politikalar Türkiye’yi zor duruma sokmuştur. Dış politika maceraperest bir bakanın elinde oyuncak olmuştur. Suriye politikası çürümüş ve savaş sınırına dayanmıştır. Başbakan etrafımızı saran düşmanların umarım farkına varır. Komşu ülkelerle kurulan dostluk köprüsü çökmüştür.

– Dışişleri Bakanı sömürge işlerine acente yapacağına gönüllükle girmiştir. Türkiye çok konuşan ama kuru gürültülü bir ülke haline gelmiştir. Dış politika tüm denge ve ayarlarını kaybetmiştir. AKP’nin sıfır sorun dediği yolun sonu, sıfır huzura açılmaktadır. Üzülerek görüyorum ki prestij kaybımız ileri seviyeye çıkmıştır.

– AKP hükümeti milli gerçekten koptukça Türk milleti zorluklara katlanma zorunda bırakılmıştır. Dış politika Türkiye’yi bölgesinde yalnızlığa itmiştir. Hedeflerle sahip olunan güç kaynakları arasında sağlıklı bağ tertip edilemediğinden AKP’nin dış politikası iflas etmiştir.

– Sınırlarımıza yığılan ve 100 bine yaklaşan mülteci sayısı sorunlar yaşatmaya başlamıştır. Suriye’de yaşananların insani boyutu bulunmamaktadır. Suriye en uzun kara sınırına sahip olduğumuz komşu bir ülkedir. Etnik ve mezhep çeşitliliği bu ülkede toplanmıştır. Suriye’nin kuzeyinde Büyük Kürdistan için zemin hazırlanmıştır.

– Suriye kaynaklı tehdit dalgası artık çok boyutlu riskleri içinde barındırmaktadır.
Suriye’nin sınır hattımızı ihlal etmesi karşılıksız bırakılmamalı, özür ve tazminat çağrısı tekrarlanmalı, savaş son seçenek olmalıdır.

2014 yılında Suriye’de çok partili rejime geçilmesi konusunda AKP hükümeti tarafsız davranmalıdır.

Suriye’de ilişkileri iyileştirme yolu bulunmalıdır.

PKK’ya sağlanan yardımların azaltılması amacıyla muhalifleri destekleme kararından kademeli olarak vazgeçilmelidir.

Mülteci akını kontrol altına alınmalıdır.

– AKP hükümeti bilmelidir ki Suriye’deki istikrar Türkiye’nin çıkarınadır. AKP yanlıştan dönmezse sel ile gelip yel ile gideceğini unutmamalıdır.

– Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün vicdanları kanatan açıklamaları gündemin başköşesine oturmuştur. Mademki teröriste ağlamayan insan değildir o halde bu salonda insan bulunmamaktadır. Şehit ana babaları insan değildir. Böylesi bir insanlık bize uzak dursun. Biz bugünlerde sürüsüne bereket olan bu şahısların anladığı gibi insan olamayacağız. Bu şuursuz poli müdürü ne zannetmektedir? Kimin insan olup olmadığını hangi vasıfla dile getirmektedir? Bu insanlık fukarası kime yaranmaya çalışmaktadır? Bu şahıs şerefli polis teşkilatında nasıl görev yapacaktır? İnsanlığın bu kadar ucuzlatıldığı rastlanır bir şey değildir. Bu şahıs Türk polisini mi Kandil’i mi temsil ediyor? Ağlamadan sorumlu Başbakan Yardımcısı kendisinden bekleneni yerine getirmiştir. AKP hükümeti bu siyasi üsluba katılmakta mıdır?

– Teröriste içi ezilen ama şehitlerimizi hatırlamaktan biçare olan bu PKK uzantısı görevinden süratle alınmalıdır. Biz bu akbabalara direneceğiz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI