Denktaş’tan iyi haber

634830 detay - Denktaş'tan iyi haberSolunum cihazından çıkarılacak

Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi doktorları, yoğun bakım servisinde tedavisi süren KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ı bugün solunum cihazından çıkarmayı deneyecek.

YDÜ Hastanesi doktorları düzenledikleri basın toplantısında, Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili son bilgileri aktardı.

Hastane Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Denktaş’ın kalp ve solunumunda dün sabah başlayan “iyiye gidişin” bugün de devam ettiğini belirterek, “Kalp açısından stabil” dedi.

Kaptanoğlu, “Bu sabah itibariyle bulguları, solunum gücü, tüpten kurtulabileceğini gösteriyor. Ama bunu denememiz lazım” diye konuştu.

Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Finn Rasmussen de tüm vücut ve akciğer sağlığında iyileşme kaydedildiğini, nefes borusundaki tüpü bugün çıkarmaya çalışacaklarını belirterek, bugün başarılı olamazlarsa, nefes borusundaki tüpü yarın çıkarmayı deneyeceklerini söyledi. Rasmussen, “Genel olarak çok ümitli ve pozitifiz” dedi.

Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da Denktaş’ın nörolojik açıdan gayet iyi ve bilincinin açık olduğunu, sözel uyarılara iyi cevap verdiğini söyledi.
Denktaş’ın sol tarafındaki felç durumunun devam ettiğini ifade eden Özmenoğlu, “Kanını sulandırmaya devam ediyoruz. Genel bakım ve destek tedavimiz devam ediyor” dedi.

Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Orhan Önalan, Denktaş’ın daha önceden kalp sorunları olduğuna işaret ederek, “Bu tür hastaların yeni kalp sorunları yaşayabileceğini biliyoruz. Son 48 saat içerisinde hem tansiyonlarının, hem kalp ritminin bizim istediğimiz seviyede seyrettiğini söyleyebiliriz. Aslında ekip halinde verdiğimiz uğraşının temel nedeni kalbini korumak ve şu anda da oldukça iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Tüm desteğimiz kalbi korumak için” diye konuştu.

AA

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI