Demirören Şikeyi Bitirdi

Türk futbolu Zürih’te adeta aklandı. FIFA Başkanı ile görüşen Demirören’in açıklamaları ise şoke etti.

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA’nın başkanından pazarlamacısına kadar herkesle tam 4 saat konuştu ama söylenene göre şike hiç gündeme gelmedi!

“NEZAKET” İÇİNMİŞ

FIFA’nın Zürih’teki merkezinde FIFA Başkanı Sepp Blatter‘la görüşen Demirören, içeriğinden bahsetmediği görüşme için “nezaket ziyareti” demekle yetindi.

Yaklaşık 4 saat FIFA Merkezi’nde kalan Demirören, Türkiye‘deki gelişmelerin gündeme gelmediğini söyledi.

Demirören’in açıklaması şöyle:

“Görüşmelerimiz 4 saat sürdü. Bunun 1 saatinde Başkan Blatter’le görüştük. Sonra belirli departmanlarla ve komitelerle görüşmeler yaptık. Sayın Blatter ile yapmış olduğumuz görüşme, bizim federasyona seçilmemizden sonra yapılan bir nezaket ziyaretiydi. Kendisine federasyonumuzun vizyonunu ve yapmak istediklerini anlattık. Kendisi de hem vizyonumuza ortak olduğunu hem de Türk futbolunun ve Türkiye‘nin FIFA için ve dünya futbolu için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Ondan sonra da pazarlama departmanlarıyla, finans departmanlarıyla görüştük. Hem bize bilgi verdiler sistemin nasıl çalıştığıyla ilgili hem de önümüzdeki yıl Türkiye‘de yapılacak U20 Yaşaltı Dünya Şampiyonası’yla ilgili son gelişmeleri konuştuk”

“ŞİKE BİZİM İÇİN DE BİTTİ”

“Türk futbolunu nasıl bir gelecek bekliyor?” sorusuna ise Demirören şöyle cevap verdi:

“Birinci hedefimiz; Türk futbolundaki stresi bitirmek. Öncelikli olarak seyirci olaylarını, küfrü bitirme hedefimiz var. Türk futbolu geçen seneden beri bir süreç yaşıyor. Bu süreç de geçen gün Tahkim Kurulu’nun verdiği kararla bize göre bitmiştir. Biz o defteri kapatıp, yeni sayfalar açıp, bundan sonra taraftarıyla, yöneticisiyle, federasyonuyla, basınıyla bir araya gelmiş kulüpler yaratarak gitmek istiyoruz”

FİKRET ORMAN SORUSUNA KAÇAMAK CEVAP VERDİ

Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın son açıklamalarının sorulması üzerineyse sadece gülümseyerek “Biz neredeyiz ya? Arkadaşlar biz FIFA’dayız” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI