Davetiyesi dağıtılırken şehit haberi geldi!

Silopi’de teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan polis Gökmen Şimşek’in haftasonu düğünü vardı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan polis memuru Gökmen Şimşek’in, Edirne’deki 1. Murat Mahallesi Haşim İşcan Caddesi 17. Sokak’taki Sınırkent Sitesi’nde oturan baba evinde gözyaşı ve acı hakim. Nişanlı olan polisin, yarın kına gecesi yapıldıktan sonra ertesi gün de evleneceği öğrenildi.

Konuşma ve duyma özürlü olan annesi Hülya, babası Mustafa ile kardeşi Gökhan Şimşek (20), Gökmen Şimşek’in şehit haberini dün gece aldıktan sonra yasa büründü. Şehit haberini alarak Gökmen Şimşek’in ailesinin evine gelen nişanlısı Ece Yalçınbaş ve yakınları da sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri, düğün için Edirne’ye gelen yakınları ile büyük üzüntü yaşayan aileye müdahale etti.

Şehit polisin kardeşi Gökhan Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağabeyinin bir yıl astsubay olarak görev yaptıktan sonra polis sınavlarına girdiğini, sınavı kazandıktan sonra, 6 aylık eğitimden sonra tayininin Şırnak’a çıktığını söyledi.

“DÜĞÜNÜME GELİYORUM”
Ağabeyi ile dün akşam konuştuğunu anlatan Şimşek, ”Ağabeyim 2 aylık polisti. 2 gün sonra düğünü vardı. Teyzemle konuşmuş ona “düğünüme geliyorum” demiş. Yarın kınası vardı. Burada gördüğünüz herkes düğününe gelmişti, cenazesine değil. Daha sonra da ben konuştum. Benden davullu zurnalı düğün istedi. Davetiyeleri dağıtıyorduk. Acı haber geldi yıkıldık. Hepimiz şoktayız.”

Şehit polis memuru Gökmen Şimşek için Edirne Valiliğinde saat 16.30’da tören düzenlenecek. Törene Devlet Bakanı Egemen Bağış da katılacak. Şehidin cenazesi, törenin ardından Selimiye Cami’ne getirilecek. Burada kılınacak cenaze namazının ardından Buçuktepe Mezarlığında toprağa verilecek.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir