DAMACANA FİRMALARINA YENİDEN İZİN VERİLDİ

İHS Müdürlüğü, Temmuz’da faaliyeti durdurulan su firmalarının tamamına, gerekli çalışmaları yapmalarının ardından faaliyet izni verdi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, il sınırları içinde üretim yapan su markalarından 24-25 Temmuz’da alınan numunelerin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunmaması nedeniyle bazı firmaların üretimlerinin durdurulduğu hatırlatıldı.

Üretim tesisinde yapılması gereken çalışmalar konusunda bilgilendirilen firmaların, gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtip, yeniden numune alınması taleplerini Müdürlüğe bildirdikleri kaydedildi.

Söz konusu firmaların üretim tesislerinden 30-31 Temmuz’da alınan ikinci numunelerin İstanbul Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analiz edildiği vurgulanan açıklamada, üretimi durdurulan 5 firmanın 4’üne ait numunelerin Yönetmeliğe uygun bulunduğu ve üretim izni verildiği anımsatıldı.

Aynı süreçte faaliyetten men edilen Buzada Marka Kaynak Suyu ile ilgili olarak Ağustos ayında yapılan numune çalışmalarının Yönetmeliğe uygun bulunması sonucu firmanın faaliyetine izin verildiği aktarılan açıklamada, ‘Böylelikle Temmuz ayı içinde ilimizde faaliyeti durdurulan firmaların tamamının faaliyetine izin verilmiş olup, Yönetmelik gereğince izleme çalışmaları devam etmektedir’ denildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI