DAHA SAĞLIKLI BİR BEYLİKDÜZÜ İÇİN YENİ PROJELER

Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin belirli alanlarına 2012 yılı içerisinde çocuk oyun alanları ve 10 adet spor sahası daha kazandırmayı hedefliyor.
Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çocukların oyun oynayabilecekleri ve vatandaşların spor yapabilecekleri çok amaçlı sahaların yapımına devam ediyor. Belediye, çalışmalarını dört mevsim sürdürerek, Beylikdüzü’nün genel bakım, park yapımı ve kent donatı elemanlarının montaj ile yapım çalışmalarını planlıyor.

Her yıl ilçeye yenileri kazandırılan spor sahaları ile çocuklar ve vatandaşların sosyalleşebileceği bir ortam oluşturulması amaçlanıyor. Yeni yapılan ve restore edilen spor sahalarında çevre direkleri, tel çitler ile basket potası, voleybol filesi ve futbol kalesi gibi spor ekipmanlarının sahaya montajı ve bakımı yapılacak. Malzeme olarak granül kauçuk kaplama ya da sentetik halı çim kullanılarak bir standart oluşturuluyor.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Spor için zaman ayıramayan ya da uygun ortamı bulmakta zorlanan vatandaşımız, güvenilir bir şekilde ilçenin muhtelif yerlerindeki spor sahalarından herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilecek . Hayata geçirdiğimiz projelerle insanlarımıza düzenli spor alışkanlığı kazandırmak istiyoruz; her şey zinde ve sağlık bir toplum için… Bu doğrultuda yapılan semt sahaları ve sportif aletler, vatandaşların daha zinde ve sağlıklı kalmalarına yardımcı olacak” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir