Dağcılar, 1200 metrelik uçurumda kamp kurdu

634881 detay - Dağcılar, 1200 metrelik uçurumda kamp kurduKanada’da hayatlarının büyük kısmını dağlarda geçiren bir grup, sıradışı bir olaya imza atarak uçurumlara kamp kuruyor

Jon Catto, Greg Child ve Mark Synnott isimli maceraperestler, birkaç gün hatta bazen bir hafta süren tırmanışın ardından, kamp kuracakları yere ulaşıyor.

Dik uçurumda kayalara çadır çivilerini monte eden maceraperestler, daha sonra kamp kuruyorlar.57 yaşındaki Gordon Wiltsie adlı fotoğrafçı ise bu çılgınlığı görüntülüyor.

Son olarak 1200 metre yüksekliğe sahip Baffin Adasındaki Great Sail Zirvesine zırmanan gençler, yorulduklarında çadırlarını kurarak mola veriyor.

Havada asılı bir şekilde çadırlarında kalarak adrenalin ihe huzuru aynı anda tattıklarını söyleyen gençler, “Havada asılı bir şekilde uyumak, sıradan bir çadırda yatmaktan farksız. Ancak bazen tırmandığımız dağdaki karların erimesi problem teşkil ediyor. Onun için çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bir defasında neredeyse bir araba büyüklüğünde kar parçası yakınımızdan düştü” diyor.

Bu tür tırmanışların dünyanın her yerinde yapılabileceğini söyleyen fotoğrafçı Wiltsie, “Antartika, Himalayalar ve Afrika’da bu tür tırmanışların yapılabileceği yerler bulunuyor. İşimi yaparken ben de heyecanlanıyorum” dedi.

634881 7052036c079d36cf2883478d71568898 - Dağcılar, 1200 metrelik uçurumda kamp kurdu

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir