Cimbom’da 5 yıl sıkıntı yok!

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal konuştu
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 5 yıl şampiyon olamamaları ya da Şampiyonlar Ligi’ne gidememeleri halinde bile Galatasaray’ın herhangi bir finansal sıkıntı yaşamayacağını söyledi. Aysal, konuşmacı olarak katıldığı İktisadi Araştırma Vakfı’nın düzenlediği ‘Spor Yönetiminin Sorunları’ konferansı öncesi Habertük’ün sorularını yanıtladı.

Havadan rekor kokusu var! Haber için tıklayınız…

Parayı toplayıp uçacak! Haber için tıklayınız…

“Yapılan astronomik transfer harcamalarının ardından başarıya odaklı bir ekonomik model mi kuruluyor, sportif başarı gelmemesi durumunda finansal sıkıntı yaşar mısınız?” sorumuza Aysal, “Göreve geldiğimizden bu yana öyle bir ekonomik model kurduk ki, 5 yıl şampiyon olmasak da, Şampiyonlar Ligi’ne katılamasak da Galatasaray hiçbir ekonomik sıkıntı yaşamayacak. Buralardan başarıya odaklı gelecek gelirler sadece ekstra olur” yanıtını verdi.

‘STAT GELİRİ DEVRİNDE USULSÜZLÜK YOK’
Bazı küçük yatırımcıların, Arena Stadı’nın halka açık şirkete kalması gereken gelirlerinin GS Kulübü’ne aktarıldığı iddiasıyla dava açtığını hatırlattığımız Aysal, “2010 yılında yapılan o işlemleri ben tek tek inceledim. Herhangi bir usulsüzlük ve hukuka aykırı bir durum yok.

Gündeme getirilmesini de art niyetli buluyorum” dedi. SPK’nın geçen hafta veto ettiği ve Galatasaray’ın yeni düzenlemeye göre yeniden başvurduğu yüzde 300’lük bedelli sermaye artırımının çok eleştirildiğini hatırlattığımız Aysal, “SPK’nın yeni düzenlemesine göre bedelli sermaye artışına nakden katılacağız. Sermaye artırımları şirketlerin gelişmesi için şarttır. Gereklidir. Küçük yatırımcı da ortağı olduğu şirkete güvenmelidir. Ama maalesef basında bu konu çok olumsuz yansıtıldı” diye konuştu.

‘BEN 2011’DE GELDİM SONRASINI BİLİRİM’
Aysal, Bloomberg HT’nin “Habertürk yazarı Yavuz Semerci’nin, TT Arena Stadı’nın halka açık şirkete kalması gereken gelirlerinin GS Kulübü’ne aktarılmasından küçük yatırımcının sonradan haberdar edildiği yönünde eleştirileri var?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Bakın Sayın Semerci’nin yazısını ben okumadım. Bu olay 2010’dan önceki işlemlerle ilgili bir olay. Ben 2011’de işbaşına geldim. 2011 sonrasını bilirim. Ama 2011’den önceki dönemde bu birleşmeler benim gördüğüm kadarıyla hukuka uygun olarak yapılmış ve herkes tarafından onaylanmış. Ama Sayın Semerci’nin bu konudaki yazılarını eskiden beri izliyorum. Aslında Galatasaray için yapılmış her işlem Sayın Semerci için bir kritik unsur. Buna da şaşırmadım.”

KÜÇÜK YATIRIMCIDAN 188 MİLYON TL İSTİYOR
Geçen yıl yaptığı yüzde 400 bedelli sermaye artışı ile yatırımcısından 1 TL’lik nominal hisse için 25 TL alan ve toplamda yaklaşık 280 milyon TL koyan Galatasaray, ikinci bedelli sermaye artışı için SPK’dan vize bekliyor. Geçen hafta SPK’dan veto yiyen ancak yeni düzenlemeye göre bir kez daha başvuran Cimbom yüzde 300’lük sermaye artışı planlıyor.

Yatırımcı bu defa da 1 TL nominal hisse için 10 TL koyacak. SPK’dan vize çıkarsa sermaye artırımı ile Galatasaray’ın kasasına 418 milyon TL daha girecek. Bu tutarın 188.1 milyon TL’si yatırımcının cebinden çıkacak.

SNEIJDER VE DROGBA YILLIK 6 MİLYON EURO
Ünal Aysal, Sneijder ve Drogba transferlerinin maliyetlerine de açıklık getirdi. CNBC-e Televizyonu’na konuşan Aysal, “İki futbolcunun Galatasaray’a toplam maliyeti yıllık 6 milyon Euro. Her şeyin bir fiyatı vardır. Sneijder ve Drogba daha önceki transfer paralarına bakıldığında olabilecek en iyi fiyatlara alındı. 1 liralık mal ayrıdır, 10 liralık mal ayrıdır” dedi.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI