sohbetkral
,

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’dan Guiness Girişimi

80 bine yakın vatandaşı mağdur ederek, 500 milyon üzerinde yolsuzluk yaptığı ve sonrasında da Uruguay’a kaçtığı iddia edilen Mehmet Aydın’ın geçmişte Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye çalıştığı ortaya çıktı. Hakkında daha önce yapılan “çıplak gösteren gözlük satmaya çalıştı” iddialarını, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı ses kaydıyla yalanlayan Mehmet Aydın bu defa da rekorlar kitabına girmeye çalıştığına ilişkin iddialarla karşı karşıya. ABD doları olarak 150 milyonun üzerinde bir yolsuzluğun tam ortasında yer alan Mehmet Aydın, kısa sürede internet fenomeni haline dönüşen ve televizyon ekranlarında, TV programlarında pek çok defa reklamlarıyla gündeme gelen Çiftlik Bank’ın kurucusu ve CEO’su.
Şirketin tüm mal varlığına devlet tarafından el konmasıyla neredeyse eşzamanlı olarak Uruguay’da olduğuna ilişkin haberlerle gündeme gelen Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın, Habertürk’te bir programa katılan Prof. Dr. Orhan Kural tarafından yapılan açıklamalarla yeniden gündeme geldi. Guiness Rekorlar Kitabı Türkiye temsilcisi olan Prof. Dr. Orhan Kural yaptığı açıklamada, on binleri dolandırarak yurtdışına kaçtığı iddia edilen Mehmet Aydın’ın 5 milyon adet mavi renkte yumurtayla Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye çalıştığını söyledi. Fahri Guiness Türkiye temsilcisi olarak kendisinin çağrıldığını, Sakarya’da düzenlenen bir törene katılarak rekora danışmanlık etmesinin istendiğini ifade eden Kural 5 milyon mavi yumurtayla rekorun tescilinin yapılması istendiğin iddia etti. Kendisinin ortaya herhangi bir tavuk olmadığını ancak yumurtaların hazır bulunduğunu fark ettiğini ifade eden Orhan Kural masada oturduktan sonra etrafı dolaştığını ve Mehmet Aydın’a bir heykel verdiğini açıkladı. O durumdayken ortada tavuk olmadığını ve dolandırıcılık yapıldığını söyleyecek halinin olmadığını ifade eden Orhan Kural, olayların kendisine nasıl döndüğünü anlayamadığını söyledi.
Bir öğretim üyesi olarak Guiness için Türkiye’de fahri temsilcilik yaptığını söyleyen Prof. Dr. Orhan Kural, bu olaydan sonra etrafı gezdiklerini ve ortada hiç tavuk görmediklerini ancak kendisinin ortalığı kontrol etmek için değil, rekorun tescili için çağrıldığını söyledi. Zira Kural’ın iddiasına göre aynı ortamda emniyet müdürü ve jandarma komutanları bulunmaktaydı ve yetkililere tavukların nerede olduğu sorulduğunda, “ABD’den getirilecek” şeklinde yanıt aldıklarını ifade etti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir