Çiftçiye Teknolojik Müjde!

ciftciler artik bu mazot neden bu kadar cabuk 3569298 o - Çiftçiye Teknolojik Müjde!
Çiftçiye Teknolojik Müjde!

Uzaktan kumandalı traktörlerle birlikte işleri daha da kolaylaşacak olan çiftçilere bir müjdeli haber daha geldi.

Uzaktan kumandalı akıllı traktörlerin geliştirilmesi ile birlikte işleri daha da kolaylaşacak olan çiftçilere bir müjdeli haber daha geldi. Bundan böyle çiftçiler, “bu mazot neden bu kadar erken bitti” diyemeyecek. John Deere firmasının geliştirdiği bir sistem sayesinde, traktörler ya da diğer tarım makinalarının tüm hareketleri böylelikle kayıt altına alınıyor.

Firma tarafından geliştirilen bir sistem sayesinde hem tarım makina sahiplerinin hem de operatörlerin akıllarındaki sorular giderilmiş oluyor. Traktör ve biçerdöver gibi makinaların nerede ne iş yaptığı, tarlada kaç saat çalıştığı, nakliyeye ne kadar zaman ayırdığı gibi sorular artık son buluyor. Bu sistemle birlikte akıllarda en fazla yer edinen “mazot ne çabuk bitiyor” sorusu da tarih olacak gibi gözüküyor.

John Deere Firmasının Türkiye Pazarlama Müdürü olan Mete Has, yakıt sorunu ile ilgili geliştirilen bu sistem sayesinde artık son bulacağını ifade etti. Has, “Bütün traktörleriniz ve biçerdöver gibi tarım makinalarınız nerede ne iş yapıyor, kaç saat tarlada çalışmayla geçmiş, kaç saati yolda nakliye ile geçmiş, kaç saati boşta geçmiş, bu sürelerde ne kadar yakıt tüketimi yapmış, hepsini görüntüleyebiliyorsunuz.” dedi.

Çiftçilikte yakıt tüketiminin öneminden bahseden Has, “Ben neden bu kadar yakıt tüketiyorum?” “Boşa geçen zaman neden bu kadar fazla?” gibi soruların artık sorulmayacağını, işletmenin eksikliklerini kolayca görebileceğini dile getirdi.

Bu sistemin işletme sahiplerine de mikro düzeyde çözümler bulmaya imkan sağladığına vurgu yapan Mete Has, “Patron diyebileceğimiz kişiler, filosundaki işletmesindeki bütün makinaların nerede ne kadar iş yaptıklarını kontrol edebiliyor ve artık işletmecinin son noktası olan mikro düzeyde çözümler bulmaya, karar almaya imkan buluyor.” diyerek, işletme sahiplerine ve çiftçilere, yakıt belirsizliğine artık son verileceği mesajını verdi.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI