Çift kol ve bacak nakledilen Kavdır, iki hafta içinde taburcu olacak

08.03.2012

Dünyada ilk defa yapılan bir ameliyatla aynı anda çift kol ve bacak nakledilen Atilla Kavdır, iki hafta içinde taburcu olacak. Kavdır, kendisini iyi günlerin beklediğini söyledi.Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 20 Ocak 2012’de beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya’nın ailesi tarafından bağışlanan organlarından çift kol ve bir bacağının nakledildiği Kavdır’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Dünya tıp literatürüne geçen ameliyattan sonra bacaklardan birisi, bir gün sonra vücudun kabul etmemesi üzerine geri alınmıştı. Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği’ndeki odasında tedavisi devam eden Atilla Kavdır hakkında bilgi veren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, normal sürecin işlediğini söyledi. Hastanın ameliyattan sonra 48. gününde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Özkan, “Bütün sistem bulguları normal. Fizik tedavisi devam ediyor. Bir sorun yaşanmazsa iki hafta sonra taburcu etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Kavdır da kendini iyi hissettiğini belirterek, “Organ bağışlayan aileye, ameliyatı yapan ekibe ve bu süreçte bana kan bağışında bulunanlara çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Taburcu olacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

(CİHAN)

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI