CHP’Lİ BATUM’DAN ERDOĞAN’A ŞOK SÖZLER!

Sezen Aksu için “sazan”, TSK için “kağıttan kaplan” benzetmeleriyle tepki toplayan CHP’li Batum, bu kez Erdoğan’a yönelik tartışılacak açıklamalar yaptı.

Daha önce sanatçı Sezen Aksu için “sazan”, TSK için “kağıttan kaplan” benzetmelerinde bulunarak büyük tepki toplayan CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Antalya’da bir panelde konuşan Batum, CHP İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler’in Meclis’teki çıkışıyla gündeme oturan “ırkçılık” tartışmalarında CHP’yi eleştirenlere sert sözlerle yüklendi. Konuşmasının sonunda Ortadoğu’daki gelişmelere de değinen Batum, Mısır’da Hüsnü Mübarek’in yaşadığı siyası süreçleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da yaşacağını öne sürdü.

Batum, Mübarek’in yüzde 88.6 oyla seçildiği 2005 seçimlerini Amerika’nın en yetkili ağızlarla, “Mısır bölgesinde bir yıldız gibi parlıyor” şeklinde değerlendirdiğini ve bölgedeki demokratik gelişimden övgüyle bahsettiğini söyledi. Fakat aradan geçen 5 yıl içinde batı dünyasının Mübarek’in diktatör olduğunu keşfettiğini savunan Süheyl Batum, “Elleriyle koydular kelepçelediler, içeriye attılar. Tayyip’i de atacaklar, biliyorum ama Türkiye Cumhuriyeti’ne Tayyip’i attırmak yakışmaz. Bizler (…) tekmeyi vurabilelim, bizler iktidardan alalım” ifadelerini kullandı.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI