CHP Kilis Mitingi-Kılıçdaroğlu Kilis Mitingi Konuşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde (31 Mayıs) Kilis’de seçmenleri ve partilileri ile buluştu.

Ben iki dönemdir Meclis’teyim bir kişinin de çıkıp Kilis’in sorunu var demedi..Kilis’in sorunlarını dile getirmeyenlere milletin vekili denir mi?Türkiye büyüyor diyorlar o zaman neden Kilis küçülüyor.Bunların aslında istikrarı yolsuzluk,yoksulluk devam etsin, çiftçi üretemez duruma gelsin demek.Bu ülke herşeyi olan bir ülke.Herşeyimiz var yeter ki temiz siyasetçiye yetki verin.Gencimiz iş istemek için mitinglerine gitmiş her gelen vurmuş.Siz Recep Bey’in çiftçilerin analarına ne dediğini biliyorsunuz..

Çiftçilerimiz kendilerine ananızı alın gidin diyen Başbakan’a hesap soracak. Esnaf yurttaşlarımız çalışırlar primlerini vergilerini öderler emekli olduklarında aylıkla yetmediğinden tekrardan çalışmak istediklerinde aylıklarından %15 kesinti yapılır.Dünya’nın hiç bir yerinde çalışan insanı çalıştı diye cezalandıran başka bir hükümet yok. Biz bu %15 kesintiyi kaldıracağız esnaf yurttaşlarımız çalışacak üretecek ve emeklerinin karşılığını alacaklar.Burada ki sınır kapısını açacağız akrabaları buluşturacağız ve size ticaret yapma imkanı sağlayacağız.

Çiftçimizin elektrik borcunu sileceğiz ve mazotu litresi 1,5TL’den vereceğiz.Recep Bey etrafına bakıyor çocukları çalışıyor,bu yüzden de zannediyor ki bu ülkede işsizlik yok.Halktan haberi yok halkın ne sıkıntısı var bilmiyor. Yürütmede ustadır kendisi.www.oysandigi.com

Ben milletimi, halkımı düşünüyorum cebimi değil.Açlıktan ölen çocuklarımızı düşünüyorum cebimi değil.Milletin kaburgası çıktıkça Erdoğan’ın ensesi kalınlaşıyor.Hiç kimse açlıkla terbiye olmasın, yoksulluğu sileceğim bu güzel coğrafyadan.

Suriye ile ilişkileri bozdular, artık tır şoförleri kamyon şoförleri giriş yapabilmek için 300 ile 700 Dolar arasında ücret ödemeye başladı .Zaten Kamyon şoförleri kamyonlarında 10 numaralı yağ kullanmak zorunda kaldılar hani Sıfır sorundu.

Gençlerimizi şifreli sınava maruz bırakanlardan bunun hesabını soracağım.Ailelere sesleniyorum; çocuklarınızın geleceği için her türlü fedakarlık yapıyorsunuz onlar ise çocuklarınıza şifreli sınav yapıyorlar.

12 Haziran’da çocuklarınızın haklarını koruyun ve bu iktidara ders verin.Öyle bir ders verin ki verdiğiniz ders dünyanın her yerinden duyulsun.www.oysandigi.com

Bunlar bereketsiz iktidar.O kadar bereketsizler ki yurt dışından ithal canlı et getirdiler.Çocuklarımız var, okulda var öğretmen de var ama biz bunları buluşturmuyoruz.

Halkın İktidarı’nda öğrenci ile öğretmeni buluşturacağız,Atanamayan Öğretmen kalmayacak.Erdoğan benim arkamdan sallıyor.Bende diyorum ki gel çık karşıma öyle konuşalım ve halk görsün kim doğruyu söylüyor.

9 Milyon emekliye sesleniyorum; sizi ikinci sınıf yurttaş yaptılar.Eğer hakkınızı almak istiyorsanız,huzurlu bir hayat sürmek istiyorsanız,milli gelir artışından pay almak istiyorsanız, intibak yasası çıksın diyorsanız sırtınızı döneceksiniz AKP’ye karşınızda sizin hakkınızı savunan ve size hakkınızı verecek olan 6 Oku CHP’yi göreceksiniz.

Bedeli ne olursa olsun barışı ve kardeşliği getireceğim.Kilis’in sesi olacak adaylarımızı size, sizi de Allah’a emanet ediyorum.Var olun Sağ Olun.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI