ÇELİK :”PKK, SİVİL HALKA SALDIRMAYA BAŞLADI”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Gaziantep’te bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirilen saldırı ile ilgili olarak Twitter’da açıklamalarda bulundu.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Gaziantep’te bomba yüklü otomobili infilak ettirerek gerçekleştirilen saldırı ile ilgili olarak Twitter’da açıklamalarda bulundu. Çelik, “PKK, halk desteği bulamayınca artık Antep’te sivil halka doğrudan saldırmaya başladı. PKK, Sokakta kaos çıkmasını istiyor” dedi.

Ömer Çelik’in Twiter’da yaptığı açıklama şöyle:

“PKK, ‘devrimci halk savaşı başlatacağım’ diye çıktığı yolda, halk desteği bulamayınca artık Antep’te sivil halka doğrudan saldırmaya başladı. Bu yeni aşama, PKK’nın arkasındaki organizasyonun hedefleriyle uyumludur. PKK, Sokakta kaos çıkmasını istiyor. Vatandaşlarımızı kışkırtıyor. Buna karşı, bütün kesimlerin sağduyulu davranarak cevap vermesi gerekir.

Kimse, güvenlik güçlerinin misyonuna soyunmamalıdır. Tek bir vatandaşımız diğerine kem gözle bakmamalıdır. Lanetli olan PKK’dir. PKK’nin halkımızı birbirine düşürme hamlesine dikkat edilmelidir. Terörün doğrudan halkı hedef alması, PKK’nın “sebbiha” taktiğine geçişidir.

PKK, “sebbiha” usulüyle halkımızı doğrudan hedef almaktadır. Bu yöntemle PKK, halkın sokakta birbirine düşmesini hedeflemektedir. Sivil halka saldıran PKK, vatandaslari birbirine düşürmeye çalışıyor. PKK’nin “sebbiha usulü” bu saldırısı, Türkiye’nin iradesinin yanı sira Kürt vatandaşlarımıza savaş açıtığını gösteriyor.”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir