Canlı bomba akıl hastası çıktı

Diyarbakır’da bir kişi, üzerinde bomba düzeneği olduğu iddiasıyla polisi alarma geçirdi. Canlı bomba ihbarı yapan kişinin akıl hastası olduğu ve daha öncede böyle asılsız ihbarlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’da park oturan bir kişinin üzerinde bomba düzeneği bulunduğu ihbarı üzerine polis alarma geçti. Polis, üzerinde düzenek bulunan kişiyle, bomba imha ekibinin kullandığı robatla gönderdiği telefon üzerinden irtibat kurdu. Canlı bomba, “Üzerimdekinden kurtulmak istiyorum. Bana yardım edin” demesi üzerine polis, patlayıcıyı etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı.

ÜZERİNDEKİ DÜZENEKLE PARKA OTURDU
Dün gece saatlerinde Merkez Kayapınar İlçesi’nde Kaymakamlığının hemen karşısında bulunan parkta bir kişinin üzerinde bomba düzeneği bulunduğu yönünde polise ihbar yapıldı. İhbar üzerine alarma geçen polis, canlı bomba olduğu belirtilen kişinin bulunduğu parka giden tüm yolları araç ve yaya trafiğine kapattı. Bölgeye çok sayıda özel harekat polisleri ile keskin nişancılar yerleştirildi. Polis, çevre binalarda oturan vatandaşları sık sık balkon ve pencerelerinden içeriye girmesi konusunda uyardı. Parka frekans karıştırıcı Jammer’li araçlar da getirilirken, yaklaşık 1 kilometre mesafeden itibaren olay yerinin tüm çevresi boşaltıldı.

İLETİŞİM İÇİN CEP TELEFONU GÖNDERİLDİ
Polis, üzerinde bomba bulunduğu belirtilen kişiyle irtibat kurmak için yoğun çaba harcadı. Yanına hiç kimsenin yaklaşmadığı canlı bomba ile irtibat kurmak için patlayıcı imha çalışmalarında kullanılan robotla, cep telefonu gönderildi.

AĞLAYARAK POLİSTEN YARDIM İSTEDİ
Cep telefonunu alan canlı bomba polise, “Üzerimdekinden kurtulmak istiyorum. Bana yardım edin” dedi. Bunun üzerin polis, bomba düzeneğini etkisiz hale getirebilmesi için yine robot yardımıyla arasında makas da bulunan malzemeler gönderdi. Zaman zaman gözyaşı dökerek yardım isteyen canlı bomba üzerindeki patlayıcıyı etkisiz hale getirmek için çalışırken, polis de kendisine sürekli telefonla yönlendirmeye çalıştı.

BOMBA UZMANI, CANLI BOMBANIN YANINA GİTTİ
Oldukça tedirgin olduğu ifade edilen ve bir ayağı sakat olduğu anlaşılan canlı bomba, sık sık sigara içerek bulunduğu bank çevresinde kısa adımlarla yürüyüş yaptı. Saat 23.00’e kadar bomba imha ekibindeki görevlilerin çabasına rağmen canlı bomba, üzerindeki bombayı etkisiz hale getiremedi. Bu sırada psikolojisinin oldukça bozuk ve tedirgin davranışlarda bulunmaya başlayan can bombanın yanına özel kıyafetli bir bomba uzmanı gitti. Güvenlik güçlerinin nefeslerini kesen olayla ilgili bomba uzmanı canlı bombanın üzerindeki düzeğini etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı.

DÜZENEK BOŞ ÇIKTI, CANLI BOMBA PSİKOLİK TEDAVİ GÖRÜYORMUŞ
Diyarbakır’a bu gece alarma geçiren canlı bombanın üzerindeki düzenek boş çıktı. Kendisini canlı bomba olarak tanıtarak polise ihbarda bulunan kişinin, kentte daha önce de benzer davranışlar sergilediği belirtildi. Güvenlik güçlerinin saatlerce uğraşmasının ardından kişinin üzerinde bomba uzmanı polisler tarafından yapılan incelemede boma bulumadığı ve vücuduna kablolar sararak, kendisine canlı bomba süsü verdiği belirlendi. Polis, kendisine canlı bomba süsü veren kişiyi gözaltına alarak Emniyet Merkezi’ne götürdü.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI