Büyük savaşta tarih belli oldu

Hava tersine döndü yeniden kabus senaryoları yazılmaya başladı. Yeni gelen yorumlarda 2012’nin sonunda büyük savaş başlayacağı var.
Dow Jones 5 bin seviyesinin altına gerileyecek, konut sektöründe balon yeniden patlayacak ve 2009’a dönüş yaşanacak. Hisse senedi piyasaları Lehman Brother’ın düşüş dönemine gidecek.

Bu korkutan tahminler Goldman Sachs’ın eski teknik analisti Charles Nenner’den geldi. Nenner kendi simini taşıyan araştırma şirketinin öngörülerini paylaştı. Çizdiği tablo pek de iç açıcı görünmüyor.

Nenner’e göre büyük savaş az kaldı. 2012’nin son aylarında savaşın patlak vermesini bekleyen Charles Nenner, yatırımcılarına piyasaları acilen boşaltmaları yönünde tavsiye verdi.

Açıklamalarında büyük firmalara, hegde fonlara ve emeklilik fonlarının piyasalarda çıkışa başladığını belirtti. Çöküşün DOW’un 1300 seviyesine gelmesi ile başlayacağını savundu.

Savaş barış döngülerini inceleyen Nenner’a göre 2012’nin sonuna başlayıp 2013’ü içine alan zaman diliminde yaşanan dağılma piyasalar için büyük savaş dönemi olacak.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI