Büyük savaşta tarih belli oldu

Hava tersine döndü yeniden kabus senaryoları yazılmaya başladı. Yeni gelen yorumlarda 2012’nin sonunda büyük savaş başlayacağı var.
Dow Jones 5 bin seviyesinin altına gerileyecek, konut sektöründe balon yeniden patlayacak ve 2009’a dönüş yaşanacak. Hisse senedi piyasaları Lehman Brother’ın düşüş dönemine gidecek.

Bu korkutan tahminler Goldman Sachs’ın eski teknik analisti Charles Nenner’den geldi. Nenner kendi simini taşıyan araştırma şirketinin öngörülerini paylaştı. Çizdiği tablo pek de iç açıcı görünmüyor.

Nenner’e göre büyük savaş az kaldı. 2012’nin son aylarında savaşın patlak vermesini bekleyen Charles Nenner, yatırımcılarına piyasaları acilen boşaltmaları yönünde tavsiye verdi.

Açıklamalarında büyük firmalara, hegde fonlara ve emeklilik fonlarının piyasalarda çıkışa başladığını belirtti. Çöküşün DOW’un 1300 seviyesine gelmesi ile başlayacağını savundu.

Savaş barış döngülerini inceleyen Nenner’a göre 2012’nin sonuna başlayıp 2013’ü içine alan zaman diliminde yaşanan dağılma piyasalar için büyük savaş dönemi olacak.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI