Bunu yapan insan olamaz!

695378 detay - Bunu yapan insan olamaz!İzmir’de 5 yıldır hayvanseverler tarafından apartman önünde beslenen bir sokak kedisinin tüylerinin Japon yapıştırıcıyla yapıştırılarak işkenceye uğraması büyük tepki yarattı. Mavişehir Muhtarı Gürol Küçükgörür, saldırganın bulunması için harekete geçtiklerini belirterek, “Apartmana ait kamera kayıtları inceleniyor. Saldırganın tespit edilmesi halinde Karşıyaka Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ
Mavişehir Pamukkale 11 bloklarında ikamet eden biyolog Melek Madanoğlu (46), önceki sabah evinden çıktığında büyük bir şok yaşadı. Kendisi başta olmak üzere tam 5 yıldır apartman sakinleri tarafından beslenen sokak kedisinin gözlerini açamadığı gibi yüzündeki tüylerinin soyulduğunu fark eden Madanoğlu, vakit kaybetmeden kediyi veteriner kliniğine götürdü. Veteriner hekim İdil Karatepe tarafından muayene edilen kedinin tüm yüz ve patilerine Japon yapıştırıcısı sürüldüğü tespit edildi. Yapıştırıcının etkisiyle gözleri kapanan, tüyleri soyulan, hatta derisi soyulmaya başlayan talihsiz kedi hemen ameliyata alındı. Tam 1.5 saat boyunca kedinin yapıştırıcıdan arındırılmaya çalışıldığını belirten hayvansever Madanoğlu, hayvanın saldırının etkisiyle şoka girdiğini anlattı. Tedavisinin ardından kediye sahip çıkarak bakımını üstlendiğini belirten Madanoğlu şunları söyledi:

AFİŞE EDİLMELİ
“Apartmanın önünde yıllardır pek çok kedi apartman sakinleri tarafından beslenir. Bunlardan biri de özellikle benim ilgilendiğim bu kedi idi. Hayvanın saldırıya uğradığını fark ettiğim zaman onu neredeyse tanıyamadım. Güzelim hayvanın gözleri kapanmış, yüzü yaralanmış bir haldeydi. Sanıyorum yapıştırıcıyı yalamaya çalıştığı için de sesi kısılmıştı. Onu kaskatı bir halde veterinere götürdüm. Veteriner hekimin tespiti ise beni daha da şoke etti. Kediye Japon yapıştırıcısı sürüldüğünü, bunu temizlemenin ise zaman alacağını söyledi. Şimdi evimde bir kedi olmasına rağmen ona da kucak açtım. Elimden geldiği kadar ona bakmaya çalışacağım. Veteriner iyileşmesinin en az 1 ay süreceğini söyledi. Bu kediye bunu yapanların insan olduğunu düşünmüyorum. Böylesi bir işkenceyi bir insan yapamaz. Bu işkenceyi yapanın tespit edilmesi halinde fotoğrafının basılıp tüm Mavişehir sokaklarında afişe edilmesini istiyorum.”

YAKALANIRSA CEZALANDIRILACAK
Ölmekten son anda kurtulan kediye işkence edenleri tespit etmek için harekete geçtiklerini belirten Mavişehir Muhtarı Gürol Küçükgörür ise apartman kayıtlarının incelendiğini söyledi. Küçükgörür, “Mavişehir pek çok hayvanseverin yaşadığı bir semt. Böylesi bir olay daha önce hiç yaşanmamıştı. Şu anda apartman yönetimi de harekete geçti. Apartmana ait kamera kayıtları inceleniyor. Saldırganın tespit edilmesi halinde Karşıyaka Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
ef51c7e5768d4ec676a95abd7b94bc68 k - Bunu yapan insan olamaz!
KANUN EŞYA MUAMELESİ YAPIYOR
Türk Ceza Kanunu’nun 151. maddesine göre başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır. İzmir’de de bir kediyi tekmeleyerek öldüren ve daha sonra şikayet üzerine yakalanan Ege Üniversitesi öğrencisi Ufuk Günaydın da “Haklı Bir Neden Olmaksızın Sahipli Hayvan Öldürme” suçundan yargılanıyor.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI