“Bu Üç İli İstiyorum”

Başbakan Erdoğan, AK Parti il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde yeni hedeflerini ortaya koydu.

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen Ak Parti il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde, il kongreleri ve seçim çalışmaları konuşuldu. Toplantıda; nüfusu 750 bini aşan illerin büyük şehir yapılmasına ilişkin düzenleme ve bunun belediye seçimlerine etkisi de gündeme geldi.

“DİYARBAKIR, MARDİN VE VAN’I İSTİYORUM”

Habertürk’ün haberine göre; Erdoğan, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ki illere dikkat çekerek, hedef koydu. Erdoğan, “Mardin merkez belediye bizde ancak bu yasadan sonra BDP’ nin elindeki Kızıltepe gibi ilçelerin merkeze büyük etkisi olacak. Buraları kaybetmek istemiyorum” değerlendirmesini yaptı. Erdoğan daha önce Ak Parti’nin elinde olan Van’ın kaybedilmesinde de ilçelerin etkisi olduğunu hatırlattı. Toplantıda, Ak Parti’nin Güneydoğu seçim stratejisi de ana hatlarıyla konuşuldu, yürütülecek çalışmalarda; milli, manevi değerlerin işlenmesi kararlaştırıldı.

ERDOĞAN’DAN AB’YE KRİZ TÜYOLARI

Başbakan Erdoğan dün Başbakanlık’ta Avrupa Komisyonu üyesi Stefan Füle’yi kabul etti. Bir saatlik görüşmede Başbakan, Füle’ye Avrupa ülkelerinin ekonomik krizden çıkabilmeleri için bazı tavsiyelerde bulundu. Avrupa’nın halihazırda yaşadığı krizi bir fırsata dönüştürmeyi başarmasını umut ettiğini söyleyen Erdoğan “Avrupa Birliği’nin bunu başarabilmesi için, kendi içine kapanmak yerine; büyüme ve genişleme vizyonunu koruması önemli” dedi. Füle de Erdoğan’a Türkiye’nin AB üyeliği çerçevesinde gerçekleştirdiği reformlar nedeniyle teşekkür etti, reformların devam etmesi ve uygulanması konusundaki kararlılığın da önemli olduğunu söyledi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir