Bu söz ortalığı karıştıracak!

708841 detay - Bu söz ortalığı karıştıracak!CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven: Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor

CHP’nin İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, Suriye’de yaşanan olaylar ile ilgili “Mesela bizde PKK sorunu var. Askerlerimiz şehit oluyor. Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor” dedi.

CHP’nin İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven’in de aralarında bulunduğu 30 kişilik CHP milletvekili heyeti, Suriye’de yaşanan olayların Doğu ve Güneydoğu’ya ekonomik ve sosyal yaşamına olan etkilerini tespit etmek için çalışma yürütüyor. Suriye sınırına komşu olan Mardin’de incelemelerde bulunan İzmir Milletvekili Hülya Güven ve Niğde Milletvekili Doğan Şafak, ilk olarak CHP İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan’ı ziyaret etti.

Suriye’ye 3 ay önce bir gezi yaptığını belirten Hülya Güven şunları söyledi:
“Suriye’de yaşayan vatandaşlar ‘bizim sorunumuz yok’ diyorlar. Hakikaten onun için bizim Suriye’nin içişlerine karışmamız gibi bir durumun olmaması lazım. Bizde nasıl PKK sorunu varsa onlarda muhakkak bazı sorunlar olacaktır. Mesela bizde PKK sorunu var. Askerlerimiz şehit oluyor. Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor. Bunun için başka bir ülkenin gelip bizim iç işlerimize müdahale etmesi doğru mu? Değil tabii ki, bunun için de bizim Suriye’ye doğrudan doğruya müdahale etmemiz doğru değil. Kapı kapı dolaşıp Mardinliler’in sorunlarını dinleyeceğiz ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için CHP gurubu olarak konuyu TBMM gündemine getireceğiz.”

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI