Bu senenin çocuk Başbakanı Umut Bayraktar

623820 detay - Bu senenin çocuk Başbakanı Umut Bayraktar23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilköğretim okulu öğrencisi Bayraktar, Başbakan’ın koltuğuna oturdu

Makamında çocukları kabul eden Başbakan Erdoğan’a ilginç sorular soruldu. Çocuklardan biri sır gibi saklanan ‘çılgın proje’yi sordu. Başbakan ‘en iyi futbolcu kim’ sorusunu da cevapsız bırakmadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başbakan Tayyip Erdoğan makamında çocukları kabul etti.

Bu yılın çocuk başbakanı Hacı Mustafa Tarman İlköğretim Okulu Öğrencisi Umut Bayraktar’dı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bayraktar, “Seçimlerde hedefiniz nedir, başarısız olursanız koltuğu bırakacak mısınız?” sorusunu, “Halkımıza güveniyoruz. Seçimlerden iyi bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bekleyelim görelim” şeklinde yanıtladı.

“Muhalefet liderlerine mesajınız var mı?” sorusuna ise “Şu anda böyle bir mesaj yok. Tüm liderlerin bayramlarını kutluyorum” yanıtını verdi.

Gazeteciler Erdoğan’a soru sormak isteyince Başbakan Erdoğan “Başbakan’ın yanında bana soru sormak hadde tecavüz olmaz mı?” dedi.

Çocukların sorularını yanıtlayan Erdoğan, “En iyi futbolcu kim?” sorusuna “Bazılarını gücendirmez mi? Forvette şu anda en çok golü kim attı? Alex önde değil mi. O zaman Alex” şeklinde yanıt verdi.

Çocuklardan biri sır gibi saklanan ‘çılgın proje’yi sordu. “Sizin bir çılgın projeniz varmış. Onu açıklar mısınız?” sorusunu Erdoğan “Çarşamba İstanbul’da animasyonlarla, resimlerle bu projeyi açıklayacağız. Bu İstanbul projesi” diye yanıtladı.

‘EXPO İÇİN SÖZ MÜ VERDİ?’
Bu arada Erdoğan’la Bayraktar arasında gülüşmelere neden olan bir EXPO diyaloğu yaşandı.

Bayraktar: Sayın valimle önceden 2020 EXPO dolayısıyla tanışmıştık. Görüşmede bulunmuştuk.

Erdoğan: (Gülerek) Sayın Başbakan’ım, EXPO için söz mü verdi?

Bayraktar: Siz tercihinizi İzmir’den yana kullandınız ama biz Ankara’yı destekliyorduk. Bakalım kararlarınızda bir değişiklik yaratacak mı? Biz sayın valimle Ankara’yı destekliyoruz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI