Bu senenin çocuk Başbakanı Umut Bayraktar

623820 detay - Bu senenin çocuk Başbakanı Umut Bayraktar23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilköğretim okulu öğrencisi Bayraktar, Başbakan’ın koltuğuna oturdu

Makamında çocukları kabul eden Başbakan Erdoğan’a ilginç sorular soruldu. Çocuklardan biri sır gibi saklanan ‘çılgın proje’yi sordu. Başbakan ‘en iyi futbolcu kim’ sorusunu da cevapsız bırakmadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başbakan Tayyip Erdoğan makamında çocukları kabul etti.

Bu yılın çocuk başbakanı Hacı Mustafa Tarman İlköğretim Okulu Öğrencisi Umut Bayraktar’dı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bayraktar, “Seçimlerde hedefiniz nedir, başarısız olursanız koltuğu bırakacak mısınız?” sorusunu, “Halkımıza güveniyoruz. Seçimlerden iyi bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bekleyelim görelim” şeklinde yanıtladı.

“Muhalefet liderlerine mesajınız var mı?” sorusuna ise “Şu anda böyle bir mesaj yok. Tüm liderlerin bayramlarını kutluyorum” yanıtını verdi.

Gazeteciler Erdoğan’a soru sormak isteyince Başbakan Erdoğan “Başbakan’ın yanında bana soru sormak hadde tecavüz olmaz mı?” dedi.

Çocukların sorularını yanıtlayan Erdoğan, “En iyi futbolcu kim?” sorusuna “Bazılarını gücendirmez mi? Forvette şu anda en çok golü kim attı? Alex önde değil mi. O zaman Alex” şeklinde yanıt verdi.

Çocuklardan biri sır gibi saklanan ‘çılgın proje’yi sordu. “Sizin bir çılgın projeniz varmış. Onu açıklar mısınız?” sorusunu Erdoğan “Çarşamba İstanbul’da animasyonlarla, resimlerle bu projeyi açıklayacağız. Bu İstanbul projesi” diye yanıtladı.

‘EXPO İÇİN SÖZ MÜ VERDİ?’
Bu arada Erdoğan’la Bayraktar arasında gülüşmelere neden olan bir EXPO diyaloğu yaşandı.

Bayraktar: Sayın valimle önceden 2020 EXPO dolayısıyla tanışmıştık. Görüşmede bulunmuştuk.

Erdoğan: (Gülerek) Sayın Başbakan’ım, EXPO için söz mü verdi?

Bayraktar: Siz tercihinizi İzmir’den yana kullandınız ama biz Ankara’yı destekliyorduk. Bakalım kararlarınızda bir değişiklik yaratacak mı? Biz sayın valimle Ankara’yı destekliyoruz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI