Bu iki manşet arasındaki farkı bulabilir misiniz?

416102 - Bu iki manşet arasındaki farkı bulabilir misiniz?PKK’YI DEŞİFRE EDEN İKİ MANŞET?
Bu iki manşet arasındaki farkı bulabilir misiniz? İkisi de Kürt. Birisi çocuklarını okutmak için okul yaptırıyor. Diğeri ise…
Aktifhaber/Özel

Kürt halkının terör örgütü PKK’nın zerre kadar umurunda olmadığı bir kez daha kanıtlandı. 24 saat yayın yapan televizyon, Kürtçenin seçmeli ders olması sonrası bile saldırılarını artırarak devam eden PKK, önceki gün Beytüşebap’ta bir okula saldırdı.

PKK KÜRT HALKININ OKUMASINI, İYİ BİR HAYAT SÜRMESİNİ İSTEMİYOR

Bir hafta sonra eğitime açılması planlanan Şehit Yalçın Aydın Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun (YİBO) yeni binasına terör örgütü tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Olay sonrası ilçeye 200 metre uzaklıkta bulunan okul inşaatının birinci katı kullanılmaz hale geldi.

PKK, Kürtlerin okumasını, daha iyi bir hayat sürmesini engellerken, Kürt Şamil’in hikayesi aslında herşeyi anlatıyor. PKK’nın neden hiçbir zaman kazanamayacağını, PKK sorunu ile Kürt sorununun farklı şeyler olduğunu, Kürt halkının terör örgütü PKK’nın zerre kadar umurunda olmadığını, PKK’nın asıl amacının başka olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

PKK, KÜRTLER OKUMASIN DİYE OKULA SALDIRIYOR

TÜRKÇEYİ ZOR KONUŞAN KÜRT ŞAMİL İNEKLERİNİ SATIP OKUL YAPTI

8 çocuğu var. 4 kızını okutabilmek için çekmediği çile kalmadı. Köyün çocuklarını peşine takıp hergün kilometrelerce yürüdü. Evinin yarısını okul yapılsın diye devlete tahsis etti. Kabul görmedi. Karısını karşısına aldı, 8 çocuğunu geçindirdiği 22 ineğinden 20’sini sattı. Parayı cebe koyup, ameleliği kendi yapıp okulu kurdu. Valinin kapısında yattı, öğretmeni kaptı.

KÜRT ŞAMİL İSE ÇOCUKLARINI OKUTMAK İÇİN İNEKLERİNİ SATIP OKUL YAPTIRIYOR…

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir