Bu faaliyetlere ek ders ücreti ödenecek

Öğretmenlerin ek ders ücretlerine dair kararname yayımlandı. Buna göre bazı faaliyetlerde görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerinden faydalanacağı kaydedildi. Peki, öğretmenlerin ek ders ücretleri alacağı o faaliyetler neler?
Öğretmenlerin ek ders ücretlerine dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Öğretmenlerin ek ders ücretleri görev alacakları faaliyetlere göre belirlenecek.

”Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Öğretmenlerin ek ders ücretleri belli oldu.

Maliye Bakanlığı ve Sayıştay’ın görüşleri alınarak hazırlanan öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili karara göre, müdür yetkili öğretmen, bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenliği görevi yanında yönetim hizmetlerini de yürüten öğretmen olarak yeniden tanımlandı.

Öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilglil karara eklenen geçici maddeyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Buna ilişkin öğretmenlerin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurum tarafından ödenecek. Bu uygulama öğretmenlerin ek ders ücretleri kararının Resmi Gazetede yayımlanmasından itibaren 2 öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere uygulanacak ve bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele aynı günlerde asıl görevi için öngörülen ek ders ücreti ayrıca ödenmeyecek.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir