Bombanın hedefinde kim vardı?

634254 detay - Bombanın hedefinde kim vardı?İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’dan Etiler’de patlayan bomba sonrası ilk açıklamalar

Vali Mutlu, Beşiktaş’ın Etiler semtinde bir üst geçidin altında patlama olduğunu belirterek, ”Patlama sonucunda olay yerinde 7 vatandaşımız muhtelif oranlarda yaralandı. Bunların hiç birisinin hayati tehlikesi yok” dedi.

Yaralıların Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerinin sürdüğünü ifade eden Mutlu, ”Hayati tehlikelerinin olmaması önemli” diye konuştu.

Vali Mutlu, patlama yerinin sivil vatandaşlar tarafından kullanılan bir yer olması nedeniyle bombanın hedefinin sivil vatandaşlar olduğunu belirtti. Mutlu şunları kaydetti: ”Çok şiddetli, çok etkili bir patlayıcı değil ama yaralanma hadiselerine sebebiyet verecek oranda tesiri olan patlayıcı. Olayı şu ana kadar üstlenen yok. Güvenlik birimlerimiz, emniyetimiz, konuyla ilgili olay yerindeki bütün bulgulara ve farklı bilgilere ulaşmak üzere yoğun bir çalışma sürdürüyor. Terörün çirkin yüzünün bir kez daha ortaya çıktığı ve özellikle sivil vatandaşların etkilendiğini görüyoruz.Sivil vatandaşların geçtiği bir yol, otobüs durağı. Sivil vatandaşlara karşı, halka karşı düzenlenmiş bir saldırı olarak değerlendirmek yanlış olmaz.

Bu nedenle şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu tür saldırıların, eylemlerin hiçbir zaman toplumumuzun morali üzerinde olumsuz tesir yaratması mümkün değildir. Bütün toplumumuz bunu şiddetle kınar. Terör karşısında topyekun birlik, beraberlik duruşumuzu güçlendirir. Yapanların da yanına kalmaz.”

AA

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir